banner208

Merkez Belediyeler karla mücadele için birleşti!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele kapsamında Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri bürokratları ile koordinasyon toplantısı düzenledi.

ESKİŞEHİR 21.01.2022, 17:23
Merkez Belediyeler karla mücadele için birleşti!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara başkanlığında Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili bürokratları, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü temsilcileri katıldı. Karla mücadelede anında ve koordinasyon sağlanmış şekilde çalışmaların sürebilmesi için düzenlenen toplantıda, hafta sonu tüm Eskişehir’de oldukça etkili olacak kar yağışı değerlendirildi. Kar yağışından sonra hava sıcaklıklarının -10 ile -15 dereceler arasında seyredeceği için tuzlama çalışmalarının da büyük önem taşıdığını belirten yetkililer, vatandaşların güvenli ve rahat ulaşımını sağlamak için 24 saat esası ile çalışacaklarını belirttiler. Toplantı sonrasında alınan kararla Eskişehir Valiliği başta olmak üzere AFAD gibi ilgili tüm kurumlarla da oluşturulan iletişim ağı ile koordinasyon sağlanacağı açıklandı. 

Toplantıda vatandaşlara da kar lastiği veya zincir olmadan yola çıkmamaları, takip mesafelerine özen göstermeleri ve hız yapmamaları konusunda uyarılarını sürdüren yetkililer, karda oyun oynamak için dışarı çıkan çocukların da yalnız bırakılmamasını önemle vurguladılar. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
14
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@