banner208

Mihalıççık İYİ Parti Ölüm Yolu'nun reçetesini verdi!

İYİ Parti Mihalıççık İlçe Başkanı Ahmet Tiryaki, Eskişehir - Mihalıççık arasında kalan bağlantı yolu hakkında açıklamalarda bulundu.

banner294
ESKİŞEHİR 18.08.2022, 14:59
Mihalıççık İYİ Parti Ölüm Yolu'nun reçetesini verdi!
banner209

Ahmet Tiryaki, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: 

İYİ Parti Mihalıççık İlçe Başkanı Ahmet Tiryaki

"Sizlerin de bildiği üzere Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınarak ilçemiz sınırları içerisinde 16 kilometrelik Eskişehir - Mihalıççık arasında kalan bağlantı yolumuzun çalışmalarına başlanmıştır. Bu durum ilçemiz için sevindirici bir haber olsa da, "Ölüm Yolu" olarak hafızalarımıza kazınan Eskişehir Mihalıççık arasında kalan kısımda İlimizden başlayan çift şeritli bölünmüş yol yapımı komşu ilçemiz Alpu - Uraysim önüne kadar 40 kilometre olan kısım yıllardır devam etmektedir. 

Fakat ilçemizde Beylikova yol ayrımından itibaren tadilatı yapılan kısım yıllardır her yaz yama, soğuk asfalt ile sürekli tamir edilmekte ve işlerin yarım olmasından dolayı yol tahrip olarak tekrar tekrar yenilenmektedir. Bu durum ciddi bir kamu zararı oluşturmakta, ülke genelinde ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bir dönemde bizlerin vergileri her yıl çöp olmaktadır. 

Bu yanlış yapılan devlet politikalarına "Dur" diyerek yapılan israflarının önüne geçmek her Türk vatandaşının görevdir. 

Mihalıççık İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak tadilat başlanmışken dikkat çekmek istediğimiz husus; tadilatı devam eden yolun tabanına omurga hatlarına işlemiş problemin giderilebilmesi ve tekrar tekrar tadilata gerek kalmaması için yol kot seviyesin en altına kadar inilerek, alt temel dolgusunun tekrar düzenlenerek, Kara yolları standarlarında uygun şekilde yapılmasdır. Mihalıççık'a yapılan üvey evlat muamelesinin son bulmasını istiyoruz. Alpu’ya kadar yapılan bölünmüş yolun ilçemize ulaşamayacağını gözlemleyerek yolumuzun  üç şerite çıkartılarak genişletilmesini ilçe halkımız adına yetkili kurumlardan talep ediyoruz. 

Örneğin yakın dönemde Beylikova yol ayrımı, Doğanoğlu Mahallesi arasında yapılan 5 kilometrelik yol aynı düzen ve sistemle yapılmış olup bugün yama olmadık yeri yoktur. Bu durum belirttiğim gibi ciddi bir kamu zararıdır." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@