banner208

Nuray Akçasoy, Ekrem İmamoğlu ile görüştü!

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Yürütme Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti... Nuray Akçasoy açıklama yaptı...

ESKİŞEHİR 24.02.2022, 20:29 25.02.2022, 16:46
Nuray Akçasoy, Ekrem İmamoğlu ile görüştü!
banner209

Ziyarette Eskişehir Kent Konseyi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Nuray Akçasoy da İmamoğlu ile görüşen heyet içerisinde yer aldı. 

İMAMOĞLU'NDAN DEMOKRASİ VURGUSU

Saraçhane’de bulunan başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette İmamoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyeleri ve İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi ile bir süre sohbet etti. Kendisine nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ni ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, katılımcı yönetim anlayışı gereği Kent Konseylerini önemsediğini belirterek “Kent Konseyleri, yerel demokrasinin güçlü bir enstrümanıdır. Katılımcılığın en üst seviyeye ulaşması ve gerçekten Türkiye’nin mutlu bireylerin yaşadığı, keyifli şehirlerin olduğu bir ülke olma hayalimizin önemli mekanizmaları olarak sizlere başarılar diliyorum” dedi. 

'İSTANBUL DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN'

İmamoğlu’nun katılımcı yönetim anlayışını hayata geçirmek üzere gerçekleştirdiği çalışmaların İstanbul için büyük bir şans olduğunu belirten TKKB Yürütme Kurulu Üyesi Akçasoy ise, "İstanbul ülkemizin ve hatta dünyanın en önemli şehirlerinden birisi ve ülkemizdeki diğer kentlerle olan bağının en kuvvetli olması gereken kentimiz. Zira bu yüzyılın, şehirlerin yüzyılı olacağını düşünüyorum" dedi. Akçasoy, ifadelerinin devamında şunları söyledi: "Bu noktada Kent Konseylerinin dayanışma halinde olması ülkemizde katılımcı yönetim anlayışının gelişmesi adına üretilecek çalışmalar için çok önemli. Bu nedenle Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve İstanbul Kent Konseyimiz ile işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Gösterilen yakın ilgi ve sıcak ev sahipliği için teşekkür ediyorum." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
26
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@