Odunpazarı Kent Konseyinden okul eleştirisi

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Emek Mahallesi’nde uzun yıllardır talep edilen ve yerel seçim öncesi tekrar gündeme gelen lise sorunuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

ESKİŞEHİR 21.03.2024, 15:49 22.03.2024, 09:27
Odunpazarı Kent Konseyinden okul eleştirisi

LİSE YAPMAK MİLLİ EĞİTİMİN GÖREVİDİR 

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru'nun açıklaması şöyle;

''Değerli Eskişehirliler, bilindiği üzere Eskişehir’in en büyük mahallesi olan Emek Mahallesi’nde bir Lise olmayışı, Emek Mahalle Meclisimizle birlikte uzun yıllardır Eskişehir kamu oyuna ısrarla duyurmaya çalıştığımız bir konuydu. Geçtiğimiz yıl görev yeri değişen İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre de dahil olmak üzere konuyla ilgili tüm yetkililerle defalarca görüşmüş, sözler almış vaatler duymuştuk.

EMEK MAHALLE MECLİSİMİZİN LİSE  TALEBİ UZUN YILLARA DAYALI

55 bin vatandaşımızın yaşadığı Emek mahallesinde bir lise olmaması Eskişehir için bir utançtır. Kaldı ki 3 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı yapan Eskişehir Milletvekili de bu çağrılara kayıtsız kalmıştır. Bu günlerde kamuoyuna yeni bir sorunmuş gibi sunulan bu problem, iktidarın uzun yıllardır kulağını tıkadığı, üzerini örttüğü bir problemdir. Odunpazarı Kent Konseyi ve Emek Mahalle Meclisi olarak bizler, bir belediye başkan adayının uzun süredir talep ettiğimiz liseyi siyaset malzemesi yapmasını kaygıyla takip ediyoruz. Ve hatırlatmak istiyoruz ki 7 Mahalleli Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde de ilkokul yok. Ve yine 35 bin nüfuslu 71 Evler Mahallesi’nde de Lise yok!  Milli Eğitim Bakanlığı iktidar partisinin adaylarına siyasi propaganda aracı olmak yerine vatandaşın sesini dinlemeli ve çocuklarımızın eğitim hakkını siyasete alet etmeden çözüme kavuşturmalıdır!''

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@