OEDAŞ'tan flaş açıklama! Bayramda elektrikler kesilecek mi?

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, dokuz günlük Kurban Bayramı tatili boyunca güvenli ve sürdürülebilir enerji arzı sağlamak için hazırlıklarını tamamladı.

ESKİŞEHİR 24.06.2023, 10:46 24.06.2023, 10:49
OEDAŞ'tan flaş açıklama! Bayramda elektrikler kesilecek mi?

Buna göre 24 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında hiçbir planlı kesinti yapılmayacak. Olası arıza ve kesintiler OEDAŞ’ın ana kontrol merkezi aracılığıyla anında uzaktan tespit ve kontrol edilecek. Ayrıca hizmet verilen beş ildeki toplam 295 kişilik, 140 arıza bakım ve onarım ekibi de en kısa sürede yerinde müdahale yapacak. 

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), idari izinle birlikte dokuz gün olan Kurban Bayramı tatili boyunca güvenli ve sürdürülebilir enerji arzı sağlamak için gerekli tedbirleri aldı. Buna göre 24 Haziran Cumartesi gününden başlamak üzere bayram tatili boyunca hiçbir planlı kesinti yapılmayacak. 

Toplam 295 kişilik, 140 ekiple hızlı müdahale 

OEDAŞ, olası arıza ve kesintiler için ise hem merkezde hem de sahada hazırlıklarını tamamladı. Yaşanabilecek arıza ve kesintiler, OEDAŞ’ın teknolojik yatırımları sayesinde ana kontrol merkezinde anında tespit edilecek ve uzaktan kontrol sağlanacak. Yerinde müdahale gereken durumlar için de hizmet verilen beş ildeki toplam 295 kişilik, 140 arıza bakım ve onarım ekibi en kısa sürede çalışma yapacak. 

Telefon ve mobil uygulamadan günün her anında erişim 

7 gün 24 saat hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi’ni arayıp bilgi güncellemesi yapan tüketiciler her zaman olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da SMS bildirimi alabilecek. Tüketiciler ayrıca ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması üzerinden arıza bildiriminde bulunabilecek. 

OEDAŞ, Kurban Bayramı’nın ardından altyapı geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@