banner208

OEDAŞ'tan o mahalledeki kesintilere ilişkin flaş açıklama!

Eskişehir'de Eğriöz Mahallesi'nde elektrik kesintileri yaşanıyor. Gölkent Sitesi'nde yaşayanlar tepki gösteriyor. OEDAŞ'tan konuya ilişkin açıklama geldi...

banner294
ESKİŞEHİR 09.11.2022, 16:22 09.11.2022, 16:34
OEDAŞ'tan o mahalledeki kesintilere ilişkin flaş açıklama!
banner209

Eskişehir'in Tepebaşı İlçesinde yer alan Eğriöz Mahallesi'nde sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor. Söz konusu mahallede yer alan Gölkent Sitesi sakinleri, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (OEDAŞ) çağrıda bulunarak söz konusu elektrik kesintisi sorununun bir an önce çözülmesini istiyor.

Konuya ilişkin sitenin yönetim kurulu adına açıklama yapan Soner Çam, malikler olarak mağdur olduklarını kaydetmişti.

Eskişehir'de OEDAŞ'a tepki! Gölkent Sitesi sakinleri göreve davet etti - Okumak için linke tıklayın: https://www.saglisolluhaber.com/protesto/eskisehir-de-oedas-a-tepki-golkent-sitesi-sakinleri-goreve-h10948.html

Konuya ilişkin OEDAŞ'tan bilgilendirme geldi. 

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Haberde bahsi geçen Tepebaşı ilçesine bağlı Eğriöz Mahallesi’nde enerji tedariği sağlayan dağıtım şebekesi, bölgede hızla artan enerji talebini karşılayabilmesi için yenileme çalışması yapılmak üzere 2022 yılı yatırım programımıza alınmıştır. 2021 yılı içerisinde proje çalışmaları bitirilmiş ve 2022 yılı ilk yarısında kurum görüşleri tamamlanmış olup bu yılın Temmuz ayında Kamu Yararı Kararı alınarak yatırım çalışmalarına başlanılmıştır. 

Toplam 19 milyon TL tutarındaki bu yeni yatırım kapsamında, söz konusu bölgemizde 164 adet Müşterek Beton Direk, 134 adet Galvaniz EDH (Enerji Dağıtım Hattı) Direği olmak üzere toplamda 298 direk tesis edilmiş, 22 km uzunluğunda yeni enerji dağıtım hattı yapılmıştır. 

Ayrıca yine bu bölgemizde bulunan mevcut hatların bakım programında yenilenmesi kapsamında toplam 150 direk değiştirilerek 7 km uzunluğundaki elektrik şebekesine yaklaşık 2 milyon TL tutarında bakım yapılmıştır. 

Bölgede yapılan iyileştirme ve yatırım çalışmalarından doğrudan 10 köyümüz, 22 GES tesisi yararlanmakta olup dolaylı olarak da 4 köyümüz faydalanacaktır. 

Bölgemizdeki vatandaşlarımıza enerji hizmeti veren hatlarımızın periyodik bakım çalışmaları kapsamında 2022 yılı içerisinde 4 adet bildirimli kesinti ve yeni yatırım çalışmaları için ise 5 adet bildirimli kesinti yapılmıştır. 

Şu an itibarıyla çalışmaların yaklaşık yüzde 90’ı tamamlanmış olup Kasım ayı sonuna kadar yeni şebekenin devreye alınarak çalışmaların bitirilmesi planlanmaktadır. Son aşamaya gelen yatırım çalışmalarının tamamlanması sonrasında ise arıza kaynaklı kesintilerin yüzde 85 üzerinde azalacağı öngörülmektedir. 

Enerjili hat üzerinde çalışma yapmak can ve mal güvenliği açısından mümkün olmadığından yatırım ve bakım çalışmaları esnasında planlı kesintiler gerçekleştirilmekte ve bu kesintiler en az 48 saat öncesinde tüketicilerimize bildirilmektedir. Bu bildirimler; ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, OEDAŞ’ın internet sitesi veya SMS ile takip edilebilir. 

Tüm bu çalışmaları güvenli ve sürdürülebilir bir enerji ve daha iyi bir gelecek için yaptığımızı sizlerin ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@