Şehir Hastanesi’ne ‘Sıfır Atık’ ödülü

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ULUSLARARASI 3. SIFIR ATIK ZİRVESİ'NDE ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ, KURUM VE KURULUŞLAR KATEGORİSİNDE, SIFIR ATIK EN İYİ UYGULAMA ÖDÜLÜ'NÜ ALDI.

ESKİŞEHİR 07.06.2024, 15:04 07.06.2024, 15:13
Şehir Hastanesi’ne ‘Sıfır Atık’ ödülü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından organize edilen Uluslararası 3. Sıfır Atık Zirvesi’nde Eskişehir Şehir Hastanesi, kurum ve kuruluşlar kategorisinde, Sıfır Atık En İyi Uygulama Ödülü’nü aldı.

Çevre Haftası etkinliklerimiz kapsamında Sıfır Atık Projesini en iyi uygulayan kamu kurumları kategorisinde de Şehir Hastanesi Başhekimliği’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi. Hastanenin bu başarıları sebebiyle yapılan ziyarette hastane başhekimliği tarafından çevre mevzuatı uyarınca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yapıldı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, Başhekim Mustafa Sungu ve yetkililer eşliğinde atık yönetimi uygulamaları yerinde incelendi.

Ziyaret sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik, Eskişehir’in Sıfır Atık Projesi’nin en etkin şekilde uygulandığı iller arasında yer aldığını belirterek, “İl Müdürlüğü olarak bu konuda başarılı çalışmalar yürütülüyor. Şehir Hastanesi’nin de Uluslararası 3. Sıfır Atık Zirvesi’nde kurum kuruluşlar kategorisinde Sıfır Atık En İyi Uygulama Ödülü’nü almış olmasının bunun somut bir göstergesidir. Eskişehir Şehir Hastanesi şehrimizin en büyük yatırımlarından biridir. Sadece ilimize değil tüm bölge halkına hizmet veriyor. Vatandaşlarımıza yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmasının yanı sıra arka planda çalışan mevcut atık toplama altyapısı, oluşan atıkları en iyi şekilde ekonomiye geri kazandırılabilir hale getirmesi bakımından örnek bir sağlık kuruluşu olduğunu görüyoruz” dedi..

Ziyaretin sonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik, Sıfır Atık Projesine en başından beri vermiş oldukları değerli katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, Başhekim Mustafa Sungur ve Şehir Hastanesi yetkilileri ile çalışanlarına teşekkür etti. Doç. Dr. Yaşar Bildirici ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@