banner208

Serkan Zengin sert çıktı: Eskişehirliler hayal kırıklığına uğradı!

TÜGİAD Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, Eskişehir'de 2 Eylül kutlamalarının 100'üncü yıla yakışır coşkuda olmadığını savundu, eleştirilerde bulundu...

banner294
ESKİŞEHİR 08.09.2022, 11:34
Serkan Zengin sert çıktı: Eskişehirliler hayal kırıklığına uğradı!
banner209

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin2 Eylül Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarının, 100. yıl coşkusuna uygun büyüklükte ve tüm Türkiye'ye örnek olacak şekilde gerçekleştirilemediğini savundu.

ZAFERE YAKIŞIR ŞEKİLDE KUTLADIK MI?

Başkan Zengin açıklamasında, "Dünya tarihinin en önemli kurtuluş destanlarından olan Kurtuluş Savaşı mücadelemizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılı ile birlikte, bu mücadelenin mihenk taşlarından ve en kritik noktalarından biri olan Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını da hep beraber idrak ettik ve kutladık. Ancak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak biricik sebebi olan kahraman Eskişehir halkının ve şehitlerimizin kazandığı bu şanlı zaferin 100. yılını gerçekten bu zafere yakışır bir şekilde kutlayabildik mi? Maalesef bu yıl, her millete nasip olmayacak böyle bir zaferin 100. yılını idrak eden Eskişehirlilerin akıllarında bu sorunun ve hayal kırıklığının oluştuğunu görmekteyiz" dedi.

DERİN ÜZÜNTÜ YARATTI

"Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarının birkaç konser ve etkinlikten öteye geçememiş olması derin bir üzüntü yaratmıştır" diyen Serkan Can Zengin, “Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarının birkaç konser ve etkinlikten öteye geçememiş olması derin bir üzüntü yaratmıştır. Eskişehirli 18 yaş altı öğrencilerin, gençlerin, yaşlıların tek bir ruhla tüm şehirde her evin balkonlarının bayraklarla donatıldığı, işletmelerin kutladığı birlik beraberlik ruhu ile tüm karar verici kuruluşların organize olmasını beklerdik. Eskişehir'in 100. yılı sadece bu şehirde yaşayan 900 bin hemşehrimizle değil, şehir dışındaki ve yurtdışındaki hemşehrilerimizin de dahil edileceği organizasyonlarla kutlaması çok daha anlamlı olmaz mıydı?" ifadelerine yer verdi.

TÜGİAD GÖREVE HAZIR

Serkan Can Zengin, "TÜGİAD olarak şehrimizdeki bu üzüntüyü ve bu önemli eksikliği belirtme ihtiyacı duyduk. Önümüzdeki yıl tüm şehrimiz, hep birlikte Eskişehir'e yakışır kutlamalara imza atmamız gerektiğini düşünüyor, bu anlamda TÜGİAD Eskişehir Şubesi olarak üzerimize düşen her vazifeyi de görev bileceğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" diye ekledi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@