banner208

Türk Eğitim Sen İl Milli Eğitim'e yüklendi

Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Kamuran Arıkan, "Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilerek veya bilmeyerek hatalar yapmakta veya yaptırılmaktadır" dedi.

ESKİŞEHİR 04.08.2022, 12:04
Türk Eğitim Sen İl Milli Eğitim'e yüklendi
banner209

Arıkan, açıklamasında, şu ifadelere yer verd: 

"Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilerek veya bilmeyerek hatalar yapmakta veya yaptırılmaktadır. 

Sendika olarak bazen kamuoyuna dahi getirmekten çekindiğimiz bazı olayları otoparkçıdan, bakkaldan duyuyor isek Eskişehir Milli Eğitiminin durumunu siz düşünün. 

Son olarak bugün ilimizde yine bir skandal yaşanmıştır. 

Okul yöneticilerinin katıldığı hizmet içi eğitim seminerinde, yöneticiler derste iken Eğitim Bir Sen Şube Başkanı ve yönetimi dersi keserek içeri girmiş,ayakta karşılanmış ve kendi reklamını yapmıştır. Bu olaya da oradaki yöneticiler çanak tutmuştur. Yöneticilere de herhangi bir sorunla karşılaşırlar ise kendisine bildirmeleri gerektiğini belirtmiştir. Yöneticilerle hemhal olduğunu belirten sendika başkanının yanındaki milli eğitim yöneticisi ne konumdadır? Kendisi yok sayılmamış mıdır? Çünkü olay ders sırasında olmaktadır. Yoksa dersin konusu Eskişehir milli eğitiminin sorunları mı? Yöneticilerle hemhal yöneticileri toplayıp kürsüde konuşarak olmaz. Yöneticiler sorunların çözümü için sendika başkanını görüyorsa Eskişehir de milli eğitim yöneticilerinin işi nedir. Bu olayda gösteriyor ki Eskişehir milli eğitimi bu kafayla ve düşünceyle bir arpa boyu yol alamaz. Çünkü tarafsızlıklarını yitirmişlerdir. Sayın İl Milli Eğitim yöneticileri, devletimiz sizleri Eskişehir’de yaklaşık 13 bin eğitim çalışanın müdürü olasınız diye görevlendirdi. Bir grubun, bir zümrenin, bir STK’nin müdürü olarak değil. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sizlerin aracılığı ile iki soru sormak istiyorum 

Birincisi bu eğitim seminerine Eğitim Bir Sen Şube Başkanı'nı eğitmen olarak mı çağırdınız? 

İkincisi de İl Milli Eğitim'de sorun çözmek için yönetici bulamadınız da sizin yerinize yönetici olarak mı çağırdınız? 

Bu noktada Eskişehir milli eğitimine tavsiyem(!) yılda dört veya beş kez öğretmenleri , yöneticileri ve diğer eğitim çalışanlarını toplayın Eğitim bir sen sendika başkanı ve yönetimini de konuşturun. Hatta herkes sorunlarını onlara aktarsın , onlarda sorunları çözsün. Sizlerde böylece çok yorulmazsınız. 

Biz de Türk Eğitim Sen olarak Eskişehir’de var olan eğitim kurumlarını her yıl ziyaret ederiz. Kurum yöneticileri ile konuşuruz,eğitim çalışanları ile konuşuruz. Varsa sorun gerekli devlet mercilerine aktarırız ve sadece sendikacılık yaparız. Kendimizi hiçbir zaman da Devletin yerine koymayız. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ile iletişiminiz yok mu? 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okullarımızda ki sorunları yöneticilerimiz size doğrudan iletemiyor mu? 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ders sırasında içeriye giren sendika başkanı sorunları çözeceğini ve gerekli makamlara ileteceğini söylüyorsa, sizin oturduğunuz makamı sorgulamanız gerekmez mi? 

Türk Eğitim Sen yönetim kurulu olarak il milli eğitim müdürümüz yeni göreve başladığında hayırlı olsun ziyaretine gittik. Yönetim olarak Eskişehir’in eğitim şehri olarak tekrar anılması için atacağı adımlara hiç bir karşılık beklemeden yanında olacağımızı yüksek sesle dile getirdik. Türk Eğitim Sen olarak da hala belirttiğimiz noktadayız. Eskişehir eğitimine kim bir çivi çakar,kim bir adım ilerisi için çalışırsa onu destekleriz, sorunlar olursa da direkt kendilerine iletiriz. Bizim Devlet anlayışımız da yönetim anlayışımız da budur. Ama hiçbir grubun,hiçbir STK'nin ve kişinin kendini devlet yerine koyması da içimize sinmez. Unutulmamalı ki Türk devleti dün kurulan bir çadır devleti değildir. Binlerce yıllık geleneği olan yüce bir devlettir. 

Buradan Eskişehir’deki il ve ilçe yöneticilerine sesleniyorum. Kendinizin ifadesi ile Eskişehir eğitim de iller bazında ortalamanın altında. Sizlerin görevi Eskişehir’de eğitimi adım adım ilerletmek ve var olan sorunları çözmektir. Tekrar söylüyorum; Burada bizlere ne görev düşerse her türlü yardıma karşılık beklemeden hazırız. Yeter ki her çalışana eşit olun. 

Devlet kademesinde görev yapan her kademedeki görevlinin bağlı olacağı tek bir merci vardır. Oda Yüce Türk devletidir. Hiçbir kimse ve zümre yüce Türk devletinden üstün değildir. Hiçbir kimse ve zümre yüce Türk devletinin yerine kendisini koyamaz." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
30
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@