Vali Ayyıldız'dan Babalar Günü mesajı

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Babalar Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

ESKİŞEHİR 19.06.2021, 14:13 20.06.2021, 13:53
Vali Ayyıldız'dan Babalar Günü mesajı

Vali Ayyıldız, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

"Ülkeleri, aileleri, çocukları için gece gündüz demeden çalışan; evlatları olmaktan her zaman gurur duyduğumuz ilk kahramanlarımızın Babalar Günü’nü tebrik ediyor; en derin selam ve saygılarımı sunuyorum. 

İnsanlığa örnek teşkil edecek bir değerler manzumesine sahip kültürümüzde anaya babaya iyi davranmak en temel hassasiyetlerimizdendir. Nitekim İlahi Kelam 'Eğer onlardan biri ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara ‘öf!’ bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle' şeklinde buyurmuştur. Anaya babaya iyi davranmak, hatta onlara 'öf' bile dememekle emrolunduğumuz bir değerler dünyasının varisleriyiz. 

Baba; evladını, ailesi koruyan; kollayan, onlara şefkatle kol kanat gerendir. Ülkesi için gece gündüz demeden çalışırken evladına 'Emrolunduğu gibi dosdoğru olmayı' aşılayan ve evladının ruhunu güzel ahlakla besleyendir. 

Bu vesileyle vatan ve millet yolunda şehadete kavuşan evladı için 'Vatan sağ olsun!' diyen ana babalarımızın ellerinden öpüyor; hürmet ve saygılarımı iletiyorum. Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden babalarımızın Babalar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; başta şehit annelerimiz ve şehit babalarımız olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm büyüklerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor; Eskişehirli hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@