Yılmaz Büyükerşen'den flaş açıklama! O mahallede yıkım başladı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluğunda olan Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde çalışmalar sürüyor... İşte detay...

ESKİŞEHİR 16.11.2021, 13:20
Yılmaz Büyükerşen'den flaş açıklama! O mahallede yıkım başladı!

Çalışmalar kapsamında proje alanı içerisinde uzlaşma sağlanan hak sahiplerinin parsellerindeki yapıların yıkımlarına başlandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaat çalışmalarına başlanacak olan ilk yapı adasında, metruk durumda olan ya da uzlaşma sağlanan vatandaşların terk ettiği 13 yapının yıkım işlemleri tamamlandı.

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm projelerimizde hak sahiplerine maliyet yükü çıkarmadan, yerinde dönüşüm ilkesi ile mahalle dokusunu koruduğumuz Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi A Etabına yakın zamanda başlanacak. Bu kapsamda yıkımına başlanılan alanda 61 adet konut ve 5 adet işyerinden oluşan konut ticaret karma kullanımlı proje içerisinde vatandaşlarımız, her meskene ait 1 adet kapalı otopark alanı, aydınlık ve ferah daire seçenekleri ve yapı adası içerisinde siteye ait peyzaj ve sosyal alanlara sahip olacaklar” dedi.

Proje tamamlandığında mevcut alan bu şekilde olacak...

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@