banner208

Eskişehirspor'un borcu ne kadar? Mehmet Şimşek açıkladı...

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek, düzenlediği basın toplantısında kulübün toplam borcunu açıkladı. Eskişehirspor'un borcu ne kadar? İşte haber...

ESKİŞEHİRSPOR 24.05.2022, 17:34
Eskişehirspor'un borcu ne kadar? Mehmet Şimşek açıkladı...
banner209

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, şu ifadelere yer verdi:

'KATKININ YÜZDE 90'I ŞEHİR DIŞINDAN'

“Kulübe geldiğimizde ortada bir takım yoktu. Hızlıca bir takım kurarak, kampa göndermeyi başardık. Altyapı yasağını kaldırmak için, FIFA dosyaları ile ilgilendik. Spor Toto’dan yıllardır alınamayan parayı şehrimize getirmeyi başardık. Karşı karşıya kaldığımız bir çok puan silme cezasını yine ödemeler yaparak durdurmayı başardık. Önümüzdeki kongrede liste yapmak ve takımımızı kurtarmak isteyen varsa kulübümüzün durumunu önceden bilmeleri gerekir diye düşündük. Çok büyük borçları olan bir kulübü yönetmek zor ve biz bu yıl çok zorlandık. Kulübümüze bu sene sağladığımız sponsorluk ve reklam katkılarının yüzde 90 gibi bir kısmını şehir dışından bulduk. Eskişehirspor’un ismi şehir dışında bu kadar değerliyken, şehrimizden destek görememesini anlamıyoruz.  Kongre ilan ettiğimizde isterdik ki şehrimizin idarecileri ortak bir paydada buluşulması adına bir çözüm yolu sunsun ancak olmadı.

'OYUNCULARIMIZI TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ'

Liste yapan adaylar olduğunu duyuyoruz. Kulübümüzün toplam borcu 287 milyon Türk Lirası’dır. Bizim derdimiz kulübü bizim yönetmemiz değil, ortak bir paydada kulübümüzü kurtarmaktır. Eskişehirspor Eskişehir’in en büyük markasıdır. Şuan kulübümüzü federasyona veren 7 futbolcu var. Önümüzdeki sene yönetimde olacak kişilerin ortada bir takım bulabilmesi adına biz son güne kadar bu oyuncularımızı burada tutmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Oyuncularımızdan herhangi biri için kulübümüze gelen resmi bir teklif yok."

ÖZGÜR MARANGOZ: YAPILAN ÖDEMELERE RAĞMEN BORCUN YÜKSELMESİNİN NEDENİ DÖVİZ KURU

Eskişehirspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Mali Asbaşkanı Özgür Marankoz da açıklamalarda bulundu. Marangoz, "Geçtiğimiz yıl yapılan Mali Kongrede Euro kuru 10.16 TL iken kulübümüzün borcu 250 Milyon TL olarak açıklanmıştı. Euro kuru yüzde 70 artmış olmasına rağmen, kulüp borcumuz 350 Milyon bantlarına çıkabilecekken; yapılan ödemelerden dolayı 287 Milyon olarak tutulabilmiştir. Yapılan ödemelere rağmen kulübümüzün borcunun yükselmesinin sebebi budur” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
17
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@