banner208

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı

Tepebaşı Belediyesi’nin, Avrupa Hareketlilik Haftası (16-22 Eylül) dolayısıyla düzenlediği birbirinden renkli ve sağlıklı etkinlikler başladı.

banner294
ETKİNLİKLER 19.09.2022, 17:41
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı
banner209

Tepebaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Hareketlilik Haftası’nı birbirinden keyifli ve etkinlikler ile kutlayacak. Etkinlikler kapsamında birçok program düzenlenirken, kent sakinleri de hem eğlenceli hem de sağlıklı şekilde vakit geçiriyor. 

Hasırca Hareketlilik Kampı 

Hasırca Hareketlilik Kampı da yaklaşık 80 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Kampta müzik, dans, turnuvalar, yarışmalar, atölyeler, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Katılımcılar, doğa içinde keyifle ve sağlıklı bir gün geçirdikleri için Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. 

Çocuklarla Hareketlilik Günü 

Hafta kapsamında etkinlikler devam ederken, Çocuklarla Hareketlilik Günü 20 Eylül Salı günü saat 13.00’te Özdilek AVM yanında bulunan korulukta düzenlenecek. 

Etkinlikte çocuk zumba, Oralet’in Dünyası Kukla Show, animatörlerle kulüp şarkıları & dans, geleneksel oyunlar ve yarışmalar, parkur-beden atölyesi, spor oyunları, şişme kaydırak, dart ve canlı langırt oyunları ile buluşacak. 

Corelli’den 5 bisiklet 

22 Eylül Perşembe günü saat 18.30’da ise Arabasız Gün Bisiklet Turu etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte katılımcılar, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’ndan Vega Outlet’e bisikletleri ile kortej olarak gidecek. Ardından 19.30’da Bachata & Salsa gösterisi, 20.00’de rock müzik grubu Misyoner konseri ve 21.00’de de bisiklet kortejine katılan vatandaşlar için hediye çekilişi gerçekleştirilecek. Çekilişte bisiklet kortejine katılan 5 vatandaşa, Eskişehir’in yerli bisiklet üreticisi Corelli sponsorluğunda 5 adet bisiklet armağan edilecek. Ayrıca çeşitli bisiklet ekipmanları da çekiliş ile katılımcıların olacak. 

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de Eskişehirlileri, her yaştan kent sakinleri için düzenlenen etkinliklere katılmaya davet etti. Avrupa Hareketlilik Haftası hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3353 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
24
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@