banner208

Baba Sahne iki oyunuyla Eskişehir'e geliyor!

Baba Sahne, “Taxim” oyunuyla 13 Mayıs Cuma akşamı, “Bir Baba Hamlet” oyunuyla ise 24 Mayıs Salı akşamı Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

ETKİNLİKLER 09.05.2022, 14:44
Baba Sahne iki oyunuyla Eskişehir'e geliyor!
banner209

Oyuncu Şevket Çoruh tarafından 2017 yılında kurulan ve o günden bu yana tiyatro severleri buluşturan Baba Sahne, Eskişehir Ticaret Odası'nın (ETO) inşa ettiği Vehbi Koç Kongre Merkezi’nin ev sahipliğinde Eskişehir’e konuk oluyor. Baba Sahne ilk olarak “Taxim” isimli tiyatro oyunuyla 13 Mayıs Cuma akşamı tiyatro severlerle buluşacak. Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın yazdığı, Baba Sahne’nin uyarladığı, Emrah Eren’in yönettiği Taxim’de;  Ömür Arpacı, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Rüya Demirbulut, Şevket Çoruh, Ozan Güven rol alıyor. Bir araya gelmesi mümkün olmayan insanların yollarının kesişmesini anlatan kara komedi türündeki Taxim, izleyicileri 120 dakika boyunca hem düşündürüyor hem eğlendiriyor.

Bir Baba Hamlet de Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde

Baba Sahne’nin mayıs ayında Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde sahneleyeceği ikinci oyun ise “Bir Baba Hamlet” olacak. Usta oyuncular Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun rol aldığı iki perdelik tiyatro oyunu, 24 Mayıs Salı akşamı tiyatro tutkunlarıyla buluşacak. Sebastian Seidel tarafından yazılan, Yücel Erten tarafından dilimize çevrilen oyun, Baba Sahne’nin yorumuyla Eskişehirli izleyicilerin karşısına çıkacak. Emrah Eren tarafından yönetilen “Bir Baba Hamlet” izleyicilere 2 saat boyunca keyifli anlar yaşatacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
7
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@