Büyük Önder Atatürk ESOGÜ'de Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ESOGÜ'nde de anıldı.

ETKİNLİKLER 10.11.2023, 15:22 10.11.2023, 15:35
Büyük Önder Atatürk ESOGÜ'de Anıldı

Anma programı üniversite akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katılımlarıyla, Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak tarafından ESOGÜ Atatürk ve Gençlik Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Anıttaki törenin ardından ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, ESOGÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAM) ile ESOGÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı tarafından hazırlanan protokol katılımlı anma programına geçildi. Program ESOGÜ Yönetimi’nin yanı sıra Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Hv. Org. İsmail Güneykaya, Hava Savunma Komutanı Hv. Plt. Tümg. Ali Özmen, Hava Kontrol Grup Komutanı Hv. Tuğg. Hakan Cirit, BHHM ve Müş. Kuv. Hv. (JFAC) K. Hv. Plt. Tuğg. Ahmet Seyfi Selçuk, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Özel, Anadolu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Resül Usul, Eskişehir İl Jandarma Komutanı Tuğg. Erhan Demir, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ve protokolün katılımlarıyla gerçekleşti.

Anma programı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Bozkurt’un konuşmacı olduğu “Atatürk’ün Dış Politika Anlayışı” konulu konferansın ardından, ESOGÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı tarafından ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılan bir gün süreli “Atatürk ve Cumhuriyet Afişleri” sergisinin topluca gezilmesi ile sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@