Eskişehir'de bin 400 kadınla yeni yıl kutlaması!

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Belde Evi kursiyeri 1400 kadınlar ile yılbaşı etkinliğinde bir araya geldi...

ETKİNLİKLER 24.12.2022, 15:45
Eskişehir'de bin 400 kadınla yeni yıl kutlaması!

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Belde Evi kursiyeri 1400 kadınlar ile yılbaşı etkinliğinde bir araya geldi. Başkan Ataç, “Sağlık içinde, mutluluk içinde, barış içinde hep birlikte yaşayacağımız nice nice güzel yıllar temenni ediyorum” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Belde Evi kursiyeri kadınlar, düzenlenen yılbaşı etkinliğinde buluştu. 1400 kadının bir araya geldiği etkinliğe, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Başkan Ataç: Yeni yıla umutla girelim

Salona alkışlar eşliğinde giriş yapan Başkan Ataç bir konuşma yaparak, “Sizlerin burada olmanız bizlere güç veriyor. 1999 yılından beri verdiğiniz güçle sizlerin sayenizde 4 kez belediye başkanı oldum. Yaklaşık 20 yıldır sizlere başkanlık ediyorum. Hepinize çok teşekkür ederim. Yeni yıl dolayısıyla böyle bir etkinlikte bir araya geldik. Neşe içinde, güzellikler içinde yeni yıla umutla girelim. Çünkü 2023, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan cumhuriyetimizi, ona layık olarak kutlayacağız ve onun cumhuriyetini ilelebet devam ettireceğiz. Ne kadar özlesek, ne kadar saygı duysak, ne kadar rahmet dilesek azdır. Çünkü bakın bu salonda bu kadar kadın arkadaşımızın toplanması sadece ve sadece laik cumhuriyetin sayesinde olur. Onun için kendisine minnet ve rahmet diliyoruz. Ben her yerde söylerim, ‘Ben kadınlar sayesinde seçim kazanıyorum’ derim. Sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim. Türkiye’de kadınların başına neler geliyor biliyorsunuz. Bunlara hiç girmek istemiyorum ama sizler, Atatürk’ün dediği gibi bizim baş tacımızsınız. Sizlere yeni yılda, Cumhuriyetin 100’üncü yılında aydınlık günler diliyorum. Sağlık içinde, mutluluk içinde, barış içinde hep birlikte yaşayacağımız nice nice güzel yıllar temenni ediyorum” diye konuştu.

“Yolumuza devam ediyoruz”

Başkan Ataç, ilkokul öğrencilerine yönelik beslenme yardımları, üniversite öğrencilerine yönelik akşam yemeği, hizmet turları, Melih Savaş Yaşam Köyü, Alzheimer Konukevi, Engelliler Montaj Atölyesi, Gökkuşağı Kafe, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gibi Tepebaşı Belediyesi’nin örnek projelerinden de bahsederek, “Biz bu tip sosyal belediyecilik hizmetlerini severek yapıyoruz. İnsana doğrudan dokunan projelerimizle yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bütün umutsuzlukların geride kalmasını umut ediyorum”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “Ne kadar güzel böyle Eskişehir’in güçlü, dirayetli kadınlarını bir arada görmek. Bu soğuk havada içimizi ısıttı. Gerçekten sizlerle birlikte olmak çok güzel. Ben bütün kötülüklerin, bütün umutsuzlukların 2022 yılında geride kalmasını umut ediyor, hepinizin yeni yılını kutluyor sizleri sevgi saguyla kucaklıyorum” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin en başarılı sosyal belediyecilik projelerinden biri”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Böylesine coşkulu böylesine güzel bir ortamda bizi bir araya getiren Tepebaşı Belediyemizin kıymetli başkanı, çalışkan başkanı, üretken başkanı, verimli başkanı Sevgili Ahmet Ataç’a huzurunuzda hepimiz adına teşekkür ediyorum. Hepinize, ailelerinize, çocuklarınıza, torunlarınıza önce sağlıklı, sonra mutlu, huzurlu bir yıl diliyoruz. Sizleri bu şekilde bir araya getiren belde evleri, sadece Eskişehir’in değil Türkiye’nin bence en başarılı sosyal belediyecilik projelerinden biridir. Türkiye’nin dört bir yanından birçok belediye, Belde Evleri modelini örnek almaktadır. Sizlere orada eğitimler veren o belde evlerinde sizleri en iyi şekilde ağırlayan Belde Evi çalışanlarını da kutluyorum. Özverili çalışmaları için yine hepimiz adına teşekkür ediyorum. İyi var onlar da. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun. 2022 zor bir yıldı. Savaşlar, yoksulluk, felaketler vardı. 2023 inşallah burada söylediğimiz güzel şarkılar gibi güpgüzel bir yıl olsun, mutlu bir yıl olsun” dedi.

“Belde Evleri, Eskişehir’in yüz akıdır”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de şöyle konuştu: “Belde Evleri, 20 yılı aşkın süredir Eskişehirlilere hizmet vermeye devam ediyor. Eminim bu hizmetlerden çok memnunsunuzdur. Belde Evleri, bizim Eskişehir’in yüz akı aynı zamanda. Eğitim, kültür ve sanat merkezi gibi çalışıyor. Ama bence çok önemli bir misyonu var. Aynı zamanda paylaşmanın, dayanışmanın ve sosyalleşmenin merkezi diye düşünüyorum. Sizler, bu merkezlerde kültürlenmenin yanı sıra sosyalleşiyorsunuz, dostluğu, kardeşliği, dayanışmayı büyütüyorsunuz ve buradaki güzel ortamı hazırlıyorsunuz. Bu dayanışma için hepinizi kutluyorum. Ben yaptıkları çalışmalardan dolayı başta Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Hepinizin yeni yılını kutluyorum ama 2023’te çok çok daha önemli bir görevimiz var diye düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak istiyorum; ‘Cumhuriyet fazilettir, Türk Milletine layıktır.’ Umarım buna hep birlikte layık oluruz diyorum ve hepinize saygılarımı sunuyorum”

“Başkanımıza bu birlikteliği sağladığı için teşekkürlerimi sunuyorum”

CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ise, “Her yıl olduğu gibi başkanımız yine pozitif ayrımcılık yapmış ve Tepebaşı’nın bütün kadınlarını buraya toplamış. Ülkemizde kadına; siyasette, ekonomide, iş hayatında erkekle eşitlik haklarını veren Mustafa Kemal Atatürk’tür. O günden beri kadınlarımız, baş tacımızdır. Başkanımıza bu birlikteliği sağladığı için teşekkürlerimi sunuyorum, sizlerle bir arada olmaktan dolayı da mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

“Tepebaşı’na sahip olduğumuz için çok şanslıyız”

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise “Tepebaşı Belediye Başkanımız, öncelikle kadınların önünü açıyor. Çünkü biliyor ki, kadınlar yaptıkları işin en iyisini layığıyla yapmaya çalışırlar. Kadınlar, her işi becerebilirler. Sayın başkanımız bunu biliyor. Biz bunun için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz diğer illerde Kent Konseyi olarak çalışmalar yapıyoruz. Şunu gururla söylüyorum. Eskişehir ilinin Tepebaşı bölgesi belediye hizmetleri, Türkiye’nin birçok yerinde örnek gösteriliyor. O nedenle Tepebaşı’na sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Yeni yılın umut yılı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, ses sanatçısı Salim Özkara konseri ile devam etti. Etkinliğe katılan kadınlar, verilen konserlerle gönüllerince eğlenerek 2023 yılını karşıladı. Etkinlik, Başkan Ataç’ın kursiyer kadınlar ile tek tek selamlaşması ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona ererken, katılımcılar da Başkan Ataç’a Tepebaşı’nda hayata geçirdiği projeler ve sunulan hizmetlerden dolayı teşekkürlerini etti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@