Eskişehir'de çocuklar Sazova'da toplanacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “8. Çocuk Şenliği”ne tüm çocuklar ve ailelerini davet etti...

ETKİNLİKLER 09.06.2023, 14:04
Eskişehir'de çocuklar Sazova'da toplanacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, daha önce olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen ve 11 Haziran Pazar günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda düzenlenecek “8. Çocuk Şenliği”ne tüm çocuklar ve ailelerini davet etti.

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve bu yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen “8. Çocuk Şenliği” 11 Haziran Pazar günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda gerçekleştirilecek.

10.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinliklerde bayram tadında, eğlencesi bol, müzik, sahne şovları, spor gösterileri, oyunlar, yarışmalar, dans gösterilerinin yanı sıra atölye çalışmaları ve stantlarda kurumlar ile sivil toplum kuruluşları çeşitli etkinlikler yapacak.

Şenliğe katılacak çocuklar, 7 saat boyunca çok sayıda oyun ve atölye çalışmalarıyla gönüllerince eğlenecekler. 8. Çocuk Şenliği’nde dans, kukla gösterisi, zumba, bilim gösterisi, çocuk şarkıları konseri gibi birbirinden renkli etkinlikler yer alacak.

Ayrıca şenlikte masa tenisi, mini voleybol, eğlenceli çocuk parkuru, mendil kapmaca, yakan top, ebeveyn ve çocuk yarışları, tekerlek, halat çekme, çuval yarışı, sumo güreşi, hentbol 7 metre atışı, hemsball, floor curling, speedball, ok ve dart atışı gibi yarışlarla çocuklar ve aileleri büyük heyecan yaşayacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, dünyanın en özel çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdikleri Çocuk Şenliği’nin hava koşulları nedeniyle ertelendiğini hatırlatarak, “Tüm çocuklarımızı, kıymetli ailelerini ve çocuk ruhunu koruyan herkesi sekizincisini düzenleyeceğimiz bu güzel şenliğe davet ediyorum.” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@