banner208

Eskişehir'de o atölyeye katılmak isteyenler dikkat!

Tepebaşı Belediyesi'nin 'Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her yaştan katılımcıyı doğa ile buluşturuyor...

banner294
ETKİNLİKLER 27.08.2022, 15:57
Eskişehir'de o atölyeye katılmak isteyenler dikkat!
banner209

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her yaştan katılımcıyı doğa ile buluşturuyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda Eylül dönemi atölye çalışmaları arasında; 11-13 yaş arası için koaservat ilkin hücre deneyi, 8-10 yaş arası için çocuklar için 4 haftalık yaratıcı yazarlık, 6 yaş üstü çocuklar için gökyüzü gözlemi, 6-8 yaş arası çocuklar için 4 hafta sürecek olan düşler oyun atölyesi, 6 yaş üstü için 4 haftalık sinema gecesi, 8-12 yaş arası çocuklar için de meyvelerden DNA elde edilmesi bulunuyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@