Eskişehir'den deprem bölgesine moral götürdüler

Anadolu Üniversitesi, deprem bölgelerinden biri olan Hatay’ın Belen İlçesini çocukları mutlu etmek adına Karagöz Bilmece Oyunu ile ziyaret etti...

ETKİNLİKLER 09.04.2023, 14:37
Eskişehir'den deprem bölgesine moral götürdüler

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü deprem bölgelerinden biri olan Hatay’ın Belen İlçesini çocukları mutlu etmek adına Karagöz Bilmece Oyunu ile ziyaret etti.

Anadolu Üniversitesi gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen kukla oyunu programı toplamda üç bölümden oluştu. Gösterinin açılış bölümünde programın sunuculuğunu yapan muppet kuklalar, seyircilere interaktif bir şekilde dans hareketleri öğreten dans öğretmeni kuklalar (ipli kuklalar) ve programın temel bölümünü oluşturan Karagöz Gölge Oyunu bölümü çocukları eğlendirdi. Programın tamamında 10 farklı kukla, gösterinin farklı bölümlerinde seyircilerin beğenisine sunuldu.

Geleneksel Karagöz Oyunu metnini Karagöz Sanatçısı Bahadır Bıyıklı tarafından derlendi ve yönetildi. Karagöz Oyununun rejisörü, kukla ve tasvirlerin tasarımcısı ise Anadolu Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalı sanatta yeterlik öğrencisi Selçuk Tuzcuoğlu oldu. Gösteride tasvir ve kukla oynatıcılığını ise Tiyatro Anasanat Dalı lisans öğrencilerinden Ebru Demirtaş ve Mehmet Güzel üstlendi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@