ESTÜ’lü Bilim İnsanları, geleceğin bilim insanları ile buluştu

Eskişehir Teknik Üniversitesi'li (ESTÜ) bilim insanları, ESTÜ ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak düzenlediği Havacılık ve Uzay Teknolojileri Panelinde geleceğin bilim insanları ile buluştu.

ETKİNLİKLER 25.03.2024, 12:39
ESTÜ’lü Bilim İnsanları, geleceğin bilim insanları ile buluştu

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 22 Mart Cuma günü gerçekleştirilen etkinlikte, ESTÜ Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alper Çabuk, Yer Ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Ahmet Nefeslioğlu, Doç. Dr. Muammer Tün, Yer Ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gordana Kaplan, Uydu Uzay Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Metin Altan Panelist olarak yer aldı. Panele, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Muhammet Büyük, Muammer Demirkan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhanettin Elçi, Orhan Kemal Karakuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi çalışanları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de dinleyici olarak katıldı.

Prof. Dr. Alper Çabuk moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde ESTÜ’lü bilim insanları, “Yakın Atmosfer ve Derin Uzay Çalışmaları, Dünya'nın Sırlarını Çözmek: Uzaktan Algılamanın Büyüleyici Gücü, Uzay Teknolojileri ile Afet Sonrası Kurtarma ve İyileştirme, Dünya Dışı Yaşam: Jeolojinin Rolü” başlıklarında sunumlar yaptı. Sunumların ardından ESTÜ’lü bilim insanları, Mayıs ayında yapılacak olan Eskişehir Gençlik Sempozyumuna (ESGES) katılacak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Panel, panelistler ile Yer Bilimleri Ve Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı Yer Bilimleri Laboratuvarları Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Emrah Pekkan Ve Yer Bilimleri Ve Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Onur Kaplan’a plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@