İKAF’23 için geri sayım başladı

Anadolu Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23) 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde öğrencilerle buluşacak.

ETKİNLİKLER 12.04.2023, 11:13
İKAF’23 için geri sayım başladı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, Anadolu Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23) 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde öğrencilerle buluşacak.

Şubat ayında gerçekleşen deprem felaketleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen İKAF’23 alınan karara göre 4-5 Mayıs tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünde düzenlenecek. Fuar kapsamında Türkiye’nin lider firma, kurum ve kuruluşları iş ve staj başvuruları almak, kariyer etkinlikleri gerçekleştirmek için öğrencilerle bir araya gelecek. Öğrenciler İKAF’23 süresince iş ve staj imkanlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektörün öncü isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak. 

İKAF’23 ile pek çok iş ve staj olanağı gençlerle buluşacak 

Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde 19 paydaş üniversitenin (Afyon Kocatepe, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri, Bilecik Şeyh Edebali, Bolu Abant İzzet Baysal, Bursa Teknik, Bursa Uludağ, Düzce, Eskişehir Osmangazi, Eskişehir Teknik, Gebze Teknik, Kocaeli, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji, Kütahya Dumlupınar, Kütahya Sağlık Bilimleri, Mudanya, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Sakarya, Yalova ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversiteleri) katılımıyla gerçekleştirilecek  İç Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan İKAF’23’e Türkiye’deki tüm üniversite öğrencileri ve mezunlarının yanı sıra  sektöründe lider yüzlerce firma, kurum ve kuruluşun katılımı öngörülüyor. 

Rektör Erdal: “Öğrencilerimizi dolu dolu bir kariyer fuarı deneyimi bekliyor” 

Düzenlenecek fuarla ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü ve İKAF Danışma Kurulu Başkanı Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “4-5 Mayıs tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz İKAF’23 için büyük bir titizlikle hazırlandık. Kurum ve kuruluşları ülkemizin genç yetenekleri ile buluşturmak için İKAF’23’e davet ettik. Bu kadar geniş katılımlı bir organizasyonda öğrencilerimizi de dolu dolu bir kariyer fuarı deneyimi bekliyor.” 

Öğrenciler İKAF’23 öncesinde yetenekkapisi.org adresini ziyaret etmeli 

Fuara katılacak olan öğrencileri ve mezunların öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği 'Yetenek Kapısı'na yetenekkapisi.org web adresinden üye olmaları gerekiyor. İKAF’23’e dair ayrıntılı bilgiye ikaf.anadolu.edu.tr web adresinden ulaşılabiliyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@