banner208

Matematik günü etkinlikler ile kutlandı

Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi, Dünya Matematik Günü’nü 103 kişinin katıldığı etkinlikler ile kutladı.

ETKİNLİKLER 17.03.2023, 20:16
Matematik günü etkinlikler ile kutlandı
banner209

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi, Dünya Matematik Günü’nü 103 kişinin katıldığı etkinlikler ile kutladı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi, Dünya Matematik Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

UNESCO tarafından Dünya Matematik Günü olarak ilan edilen gün kapsamında 14, 15 ve 16 Mart tarihlerinde, Matematik Evi tarafından matematiğin alışılmamış yönleri keşfedildi. Öğrencilerin yanı sıra matematiğe ilgi ve merak duyan her yaştan vatandaşların katıldığı Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında Pi sayısı, donguri – braille, origami, Pisagor teoremi ve oyun etkinlikleri gerçekleştirildi. Düğümler ve puzzle, düzlem kaplama ve sayılar, problemler ve sözsüz ispatlar etkinlikleri de katılımcılardan ilgi gördü.

3 gün süre ile devam eden etkinliklere katılan 103 kent sakini memnuniyetlerini belirterek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@