MÜSİAD ve İHH'den Dünya Yetimler Günü iftarı

MÜSİAD Eskişehir Şubesi ve İHH İnsani Yardım Derneği Eskişehir İl Başkanlığı işbirliğinde Dünya Yetimler günü dolayısı ile iftar programı düzenledi.

ETKİNLİKLER 26.03.2024, 16:47 26.03.2024, 17:04
MÜSİAD ve İHH'den Dünya Yetimler Günü iftarı

MÜSİAD ve İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir şubesinin ortak olarak düzenlediği Dünya Yetimler Gecesi programı gerçekleştirildi. Programa yaklaşık 200 yetim aile ile katılım sağlandı. Programa katılan yetim çocuklar için oyunlar düzenlendi ve hediyeler verildi. Senagalli Baymoor Niyane'nin Kuran tilavetiyle başlayan program çocukların oyunları ile devam etti.

Programda konuşma yapan MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Oğuz Özdemir,

"Yetim meselesi bizim meselemiz. Gittiğimiz her yere hediye olarak yetim sponsorluk sertifikası götürüyoruz. Bugünkü iftar benim için çok anlamlı oldu. Bir dahaki Ramazan'da tüm İslam aleminin huzura ve refaha ulaştığı bir ortamda tekrar bir araya gelme temennisiyle, hepinizin gecesi hayır olsun" dedi. 

İHH Eskişehir İl Başkanı Mehmet Şirin Aslan Özgürlük Filosu vurgusu yaptı

Aslan, yakın zamanda Özgürlük Filosu'nun hareket edeceğini belirterek bunun için destek veren Eskişehir halkına teşekkür etti. "Tekrar Akdeniz’deyiz, tekrar mavi Marmaraya yola çıkıyoruz'' dediği sırada salonda yükselen alkış sesleri dikkat çekti.

İşadamları, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin yoğunlukta olduğu program Eskişehir öğretmenevinde gerçekleştirildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@