banner208

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı açıkladı...

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama...

GÜNDEM 24.05.2022, 17:54 24.05.2022, 18:06
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı açıkladı...
banner209

Açık cezaevi izinleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Açık cezaevi izinleri hakkında Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından duyuru yayımlanmıştı. Bu duyuru ile de izinlerin biteceği tarih netlik kazanmıştı. Konu ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı tarafından yapıldı. Peki, Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? 

Pandemi nedeniyle 15 Nisan 2020'de açık cezaevlerinden evlerine gönderilen mahkûmların salgın izni yakın zaman sonra sona erecek. Yeniden cezaevine gitmek istemeyen mahkûmlar ve aileleri, söz konusu iznin uzatılıp uzatılmayacağını öğrenmek istiyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı son açıklamada bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda konunun gündeme geleceğini duyurmuştu.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZAYACAK MI?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bugüne kadar 12 defa uzatılan açık Cezaevi izinleri 31 Mayıs’ta son bulacaktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 Mayısta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin Kovid-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz." dedi.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 15 Nisan 2020’den beri denetimli serbestlik tedbiriyle evlerinde olan yaklaşık 80 bin açık cezaevi mahkûmunun COVID-19 izinleri 31 Temmuz'da sona eriyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
20
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@