ADD'den Eskişehir'deki o müdüre sert tepki!

Eskişehir Gündüzalp Öğrenci Yurdu Müdürünün Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilmişti. ADD Eskişehir Şube başkanı Cihan Taşar'dan sert tepki geldi.

GÜNDEM 16.10.2022, 16:11
ADD'den Eskişehir'deki o müdüre sert tepki!

Zafer Partisi Eskişehir Gençlik Kolları tarafından, Eskişehir Gündüzalp Öğrenci Yurdu Müdürünün Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilmişti.

Söz konusu iddia üzerine açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar, yurt müdürünü sert bir dille eleştirdi.

Başkan Taşar açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Bugün; burada toplanmamızın nedeni, maalesef çok üzücü ve çirkin bir saldırı. Şu anda, Eskişehir’de bir kamu kuruluşunda görev yapan bir aymaz, bir soysuz, Ulusal Kurtuluş Savaş’ımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve 1. Cumhurbaşkanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve annesine alçakca, çirkince ve kahpece saldırıda bulunmuştur. 

Bu hain, Afyonkarahisar Şuhut’da Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdunda müdür olarak görev yaparken sosyal medya üzerinden, Atatürk’e ve annesine ağza alınmayacak, alçakca paylaşımlarda bulunuyor. Bu kişi, kamu görevlisi olmasına rağmen görevden alınmıyor ve cezalandırılmıyor. Aksine, ödül olarak Eskişehir’e tayin ediliyor. Şu anda da, Cumhuriyet kenti Eskişehir’imizde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı, Gündüzalp Erkek Öğrenci Yurdunda, müdür olarak görev yapmaktadır. 

Eskişehir halkı, Cumhuriyete ve Atasına bağlı bir kenttir. Ve böyle alçakca saldırıları asla kabul etmez ve etmeyecektir. Yetkilileri, buradan uyarıyoruz. Kurtarıcımız ve Kurucumuz Atatürk’e çirkince saldıran bu kişi hakkında derhal soruşturma açın ve görevden açığa alın. Bu kişinin, gencecik pırıl pırıl üniversite öğrencilerinin yaşadığı öğrenci yurdunda müdür olarak değil, herhangi bir kamu görevlisi dahi olması kabul edilemez. 

Bu kişi, Eskişehir’e ödül olarak mı? tayin edildi. Açıklanmasını istiyoruz. Biliniz ki, bu hainin alçakca saldırılarına göz yummak, onu aklamak. Bu çirkinliklere, adiliklere ortak olmaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak,  Atatürkümüze yapılan bu alçakca saldırıyı kınıyor ve gerekli hukuksal sürecin takipçisi olacağımızı buradan açıklıyoruz. Tarihe not düşüyoruz, bu alçaklığın hesabını elbette birgün er geç soracağız. Bu çirkin saldırının sahibi ve göz yumanlar hukuk karşısında kesinlikle hesap vereceklerdir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@