Afet bölgesine destekler artarak sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük depremin yaşandığı afet bölgesine desteği aralıksız sürüyor...

GÜNDEM 12.02.2023, 15:07
Afet bölgesine destekler artarak sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük depremin yaşandığı afet bölgesine desteği aralıksız sürüyor. Soğuk hava şartlarında depremzedelerin en büyük ihtiyaçlarından çadır, ısıtıcı, kömür, odun ve ayni yardımlar sürüyor. 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani yardım malzemelerinin yanı sıra uzman personel, araç gereç ve ekipman desteklerinin yanı sıra acil ihtiyaçlara yönelik desteklerini artırmaya devam ediyor. 

Özellikle soğuk hava şartları nedeniyle barınma ve ısınma konusunda yardımlarını artıran Büyükşehir Belediyesi yalıtımlı çadır, odun, kömür, bölgede ihtiyaçlar arasında yer alan kefen ile insani yardım malzemelerini taşıyan 2 TIR malzemeyi Hatay İskenderun ve Adıyaman’a gönderdi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman olmak üzere depremden ağır hasar illerde yardımları AFAD koordinesinde depremzedelere ulaştırmaya devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@