banner208

AHPADİ Sözcüsü Mehmet Ektaş'tan darbe karşıtı mesaj!

Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş, 27 Mayıs Darbesi'ne ilişkin bir mesaj yayınladı...

GÜNDEM 27.05.2022, 17:24
AHPADİ Sözcüsü Mehmet Ektaş'tan darbe karşıtı mesaj!
banner209

AHPADİ Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş yayınladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

"27 Mayıs 1960 yılında gerçekleştirilen askeri darbe, Türk Demokrasi tarihine vurulan ilk kara lekedir. Belleklerimizde, geride bıraktığı acılarıyla yer eden bu özel günü unutmamak ve unutturmamak, tekrarlarını yaşamamanın güvencelerinden biridir. Siyasal sistemdeki tıkanıkların, Ülke sorunlarının tartışma ve çözüm yeri TBMM, muhatapları Milletvekilleri, hakemi Millettir. Siyaset dışı müdahaleler, demokrasiye fayda vermediği gibi sorunları büyütür, yeni acılar yaratır.

Bugün 62. Yıldönümüne erdiğimiz 27 Mayıs Darbesi de, kendisinden sonra gelen müdahalelerle birlikte  demokrasimizin önünü tıkamış, ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmemize ket vurmuştur. Yıldönümünde, özelinde 27 Mayıs genelinde tüm darbe ve müdahaleleri esefle kınıyor, yaşanmış acıları paylaşıyor, demokrasiye hep birlikte sahip çıkmanın temelinin ortak akıl ve istişare ile çoğulcu, katılımcı, demokratik ve insan haklarına saygılı bir yönetişimden geçtiğinin altını bir kez daha çiziyoruz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
20
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@