banner208

Arslan Kabukcuoğlu: Askeri hastaneler derhal açılmalı!

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu askeri hastanelerin açılmasını talep etti...

banner294
GÜNDEM 16.11.2022, 16:57
Arslan Kabukcuoğlu: Askeri hastaneler derhal açılmalı!
banner209

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türk ordusunun sağlık sorunlarının çok ciddi olduğunu iddia ederek, askeri hastanelerin açılmasını talep etti.

Askeri hastanelerin kapatılmasının bir FETÖ projesi veya ona hizmet ettiğini savunan İYİ Partili Kabukcuoğlu, “Avusturyanın 34 bin askeri için 3 asker hastanesi, Almanyanın 185 bin askeri için 5 asker hastanesi, Fransanın 278 bin 715 askeri için 8 asker hastanesi var. Ülkelerin hastane gemileri var hastane uçakları var bizim ordumuza kara hastanelerini bile çok gördüler. Hükümet tez elden aklını başına toplamalı. Askeri sağlık kurumlarını oluşturmalıdır” dedi.

Aradan geçen bunca zamandan sonra, askeri hastane denen kuruluşların artık yerinde yeller estiği vurgusunda bulunan Kabukcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Bu hastanelerin yeniden Milli Savunma Bakanlığı’na devri konuşulurken; o askeri hastanelerin bugün aradan geçen 6 yıldan sonra hastane vasfını yitirdiğini söyleyebiliriz. Devir sonrası 33 hastanenin 7 tanesi müstakil kimlikli hastane, diğer 26 tanesi mevcut Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin ek binası olarak kullanılmıştır. Bu hastanelerin ancak 6’sının bugün geri iadesi söz konusu olabilir. Hükümet askeri hastanelerin yeniden oluşturulması için imkânsızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini yerine getirmelidir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@