banner208

Başkan Büyükerşen: En büyük engel sevgisizlik!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı...

GÜNDEM 09.05.2022, 17:38 09.05.2022, 17:41
Başkan Büyükerşen: En büyük engel sevgisizlik!
banner209

Başkan Büyükerşen yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“İnsanlık onuruna yaraşır şekilde, kendine yeten ve özgürce yaşayan engelli bireyler için gerekli tüm erişim koşullarını sağladığımız, saygı, sevgi ve karşılıklı hoşgörüyü eksik etmediğimiz bir dünya, hepimizin ortak temennisi olmalıdır.

Kentte gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde, onların erişimine özen gösteriyoruz. Bu sebepledir ki; engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda yok sayılmaları ayıbına son vererek, onların toplum yaşamı ve çevreyle bütünleşmelerini sağlayıcı düzenlemeler gerçekleştirmek sosyal belediyecilik anlayışımızın temellerini oluşturmaktadır.

Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklamayı sürdüreceğiz. Unutmayın; en büyük engel sevgisizliktir. 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının toplumumuzda önemli bir farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, engel tanımayan tüm vatandaşlarımıza, aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Her zaman sizinleyiz.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@