banner208

Başkan İsmail Kumru çevreyolu ve uçak seferi istedi!

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir’in Çevreyolu ve Havalimanı sorunlarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

banner294
GÜNDEM 22.09.2022, 11:46
Başkan İsmail Kumru çevreyolu ve uçak seferi istedi!
banner209

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

KAZALARA DİKKAT ÇEKTİ

"Bildiğiniz üzere Eskişehir’in uzun yıllardır çözülemeyen bir Çevreyolu ve Havalimanı sorunu mevcut. Her seçim dönemi iktidar partisinin seçim vaadleri içerisinde yer alan Kuzey ve Güney Çevreyolu, Seyitgazi yolu, Alpu yolu gibi projelerinin hayata geçirilememesi sebebiyle bu yollarda yüzlerce kaza meydana gelmekte, onlarca insanımız hayatını kaybetmektedir. Aynı zamanda mevcut çevreyolunun yetersizliği sebebiyle günün belirli saatlerinde yoğun trafik meydana gelmekte ve Eskişehir’imize yakışmayan görüntüler, çileler ortaya çıkmaktadır.

TARİFELİ UÇAK SEFER İSTEDİ

Yine şehrimizin prestij noktası olması gereken Havalimanı’mızın kapsamı da, Zafer Havalimanı’nı kurtarmak amacıyla belirli göstermelik uçuşlar dışında genişletilmemiş, Eskişehirlilerin ihtiyaçları doğrultusunda seferler eklenmemiştir. Geçtiğimiz günlerde göstermelik olarak eklenen Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferi Eskişehir’in sorunlarını çözmüş değildir. Kentimizden belirli günlerde Diyarbakır’a, Adana’ya, Karadeniz’e, İstanbul’a ve ülkenin belirli noktalarına tarifeli uçuşlar gerçekleştirilmesi için girişimler yapılmalıdır.

Neredeyse tüm seçimlerde Eskişehirliler’e vaad olarak verilen çevre yolu, Alpu yolu, Seyitgazi yolu ve havalimanının etkililiğinin arttırılması konusunda hemşehrilerimiz ve bizler artık söylem değil, eylem görmek istiyoruz. Çevreyolu ve Havalimanı projeleri bir an önce hayata geçirilmelidir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@