Başkan Kazım Kurt Hatay'da

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Hatay’a gitti.

GÜNDEM 17.02.2023, 15:32
Başkan Kazım Kurt Hatay'da

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde büyük hasar gören Hatay’a gitti. İlçeleri gezen Başkan Kurt’un Hatay’daki ilk durağı Antakya oldu. Antakya’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak 18 kişiyi enkaz altından sağ çıkaran Odunpazarı Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi OBAK’ı ziyaret eden Başkan Kurt, OBAK ekip lideri Ercan Temel’den çalışmalar ve bölge hakkında bilgi aldı. Başkan Kurt, OBAK ile Antakya’da arama kurtarama çalışmaları yaptıkları alanı gezdi. Başkan Kurt, OBAK’a gösterdikleri büyük çaba ve özveri için teşekkür etti. 

Antakya’da gerçekleştirdikleri arama kurtarma çalışmaları ile bilgi veren OBAK Ekip Lideri Ercan Temel, Başkan Kurt’a depremin ilk gününden beri Antakya’da yaşananları anlattı. Depremin 12’inci gününde görevlerinin başında olduklarını belirten Temel, B sektöründe saha çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. 

“HER ZAMAN DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ” 

Başkan Kurt Antakya’nın ardından Hatay’ın diğer ilçelerini ziyaret ediyor. Burada çeşitli ziyaretlerde bulunan Başkan Kurt, belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kurt, “Depremin 12. gününde Hatay Antakya'da görevlerine devam eden Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimiz OBAK'ı ziyaret ettim. Çalışmalar hakkında bilgi aldım. İlk günden beri zor şartlarda özveriyle vatandaşımızın yardımına koşan ve 18 vatandaşımızı enkazdan canlı olarak çıkaran ekibimize teşekkür ediyorum. Onlara minnettarız ve onlarla gurur duyuyoruz. Deprem bölgesinde belediye başkanlarımızı, CHP ilçe başkanlarımızı, depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her zaman dayanışma içinde olacağız. Yaraları birlikte saracağız” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@