Depremzedenin ailesi Eskişehir'de tedavi altına alındı

Hataylı depremzede Serkan Yalçın afetten kurtulduktan sonra babasının tedavisini devam ettirebilmek için ailesi ile birlikte Hatay’dan Eskişehir’e ulaştırıldı.

GÜNDEM 09.02.2023, 17:03
Depremzedenin ailesi Eskişehir'de tedavi altına alındı

Meydana gelen büyük deprem felaketinden sonra Hatay’da ikamet eden evleri hasarlı olan Serkan Yalçın isimli vatandaşımız canlarını zor kurtararak, diyaliz hastası babasının tedavisini devam ettirebilmek için ailesi ile birlikte Hatay’dan Eskişehir’e ulaştırıldı. 

AVM’deki yardım merkezine geldiler 

Hiçbir eşyası ve malzemesi olmayan aile Kızılay Eskişehir Şubesi’nin Espark Alışveriş Merkezi’nde kurmuş olduğu yardım merkezine gelerek durumlarını anlattılar. Yönetim kurulu üyelerinin ve gönüllülerin beklediği yardım merkezinde Yalçın ailesine ayni yardım yapıldı. 

Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy, “biz bugün burada bir ailenin bile derdine derman olduysak ne mutlu bize, Eskişehir’imizde bir müddet misafir edeceğiz inşallah. Ben tekrar Yalçın Ailesi’ne geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Kızılay Eskişehir Şubesi olarak çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ettiğimizi belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@