banner208

Emine Nur Günay: Öğretmenler geleceğin mimarlarıdır!

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı...

GÜNDEM 23.11.2022, 18:54 23.11.2022, 21:06
Emine Nur Günay: Öğretmenler geleceğin mimarlarıdır!
banner209

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"24 Kasım 1928’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği görevini kabul ettiği bu günde, bu onurlu mesleğin sahipleri tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmen genç dimağları eğiten, toplumları şekillendiren, nesilleri geleceğe hazırlayan, bir çocuğun veya bir bireyin hayatını en derinden etkileyen kişidir. Sahip olduğu bilgi ve becerilerle insan yetiştirmeyi amaç edinen, fedakâr öğretmenlerimizin hayat boyu başarılarımızda emekleri olduğunu bilerek onları hayatımızın her döneminde hatırlamamız gerekir.

Bir geleceğin mimarı olan öğretmenler artık yeni yüzyılda vizyoner ve yenilikçi bir toplumun parçası olmalıdırlar. Açık görüşlü, objektif olan, bireysel farklılıkları dikkate alan, sürekli kendini yenileyebilen, eğitim teknolojisini takip eden tüm öğretmenlerimiz çocuklarımızı daha güçlü bir şekilde yarınlara hazırlarken bu özellikleri ile onlara rol model olacaklardır. "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…" diyen Atatürk öğretmenlere ileri görüşlü olmaları yönünde tavsiye vererek yeni neslin inşaasının ellerinde olduğuna dikkat çekmiştir.

Tüm öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyor, kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@