ESGİAD deprem bölgesinde!

​​​​​​​Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD), deprem felaketinin yaraları sarmak için deprem bölgesine gitti... Ulaş Entok açıklama yaptı...

GÜNDEM 03.03.2023, 14:45
ESGİAD deprem bölgesinde!

Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) Başkanı Ulaş Entok ve Başkan Yardımcısı Yusuf Ünal, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Başkan Vekilleri Kaan Özhelvacı ve Arda Yılmaz, Ankara Genç İş İnsanları Derneği (ANGİAD) 14. Dönem Başkanı Serhan Yıldız, Bulancak Genç İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Dursun Karahasan, Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, , Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Murat Kaya ve Dernek üyeleri Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Başkanı Cihan Koçer nezdinde deprem bölgesini ziyaret etti.

İş dünyası temsilcileri, deprem felaketinin etkilerini tüm Türkiye gibi kendilerinin de yaşadığını, bu etkileri birlikte azaltacaklarını belirtti. Depremin ekonomiyi nasıl etkileyeceğini değerlendiren iş dünyası temsilcileri, bunu en aza indirmek için atılabilecek adımlar konusundan fikir alışverişinde bulundu. 

Heyet, bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için destek çalışmalarına kesintisiz devam ettirirken kardeş dernek GAGİAD ile de acil eylem planlarını görüştü. 

Depremin hemen ardından, felaketten etkilenen bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için iş dünyasında seferberlik başlatan ve “destek ağları” oluşturan Dernek Başkanları, iki günlük bir program ile bölgedeki, iş dünyası örgütleri ve STK temsilcileri ile görüşerek, afet bölgesini de ziyaret etti. 

Deprem bölgesine yönelik seferberlik çalışması kapsamında daha depremin ilk saatlerinde temas halinde olan dernek başkanları, STK ve bölge iş dünyası temsilcileri ile bizzat görüşerek afet koordinasyonuna destek olmuştu.

'Kardeşlik Neyi Gerektiriyorsa Yapacağız'

Ziyaretler sonrasında bir açıklama yapan ESGİAD Başkanı Ulaş Entok, “Bu felaket hem manevi hem de ekonomik olarak hepimizde derin yaralar açtı. Ancak bundan sonraki en önemli görevimiz bu yaraları beraberce sarmak olacak. Ülkenin dört bir yanında aktif olan Genç İş Adamları Dernekleri olarak üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız. Yaşanan sıkıntıları aşmak için yeni projeler ve yatırımlar için el ele vereceğiz. Kardeşimiz GAGİAD ile sürekli istişare halindeyiz. Depremin ilk gününden bu yana elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Önce dayanışma diyerek bölge sanayisinin tekrar kalkınmasını sağlamak, depremzede vatandaşlarımıza istihdam sağlamak ve sıcak bir yuva imkanı için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@