banner298

banner208

Eskişehir Adliyesi varilleri soba haline getiriyor!

Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumları depremin yaralarını sarıyor. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yapılan çalışmalarla yakından ilgileniyor.

banner294
GÜNDEM 19.02.2023, 19:09
Eskişehir Adliyesi varilleri soba haline getiriyor!
banner209

Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumları büyük yıkıma neden olan depremin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgeye daha önce 2 yardım aracı gönderen Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumları, yardımlarına devam ediyor.

Daha önce temel gıda ürünleri, ekmek, giyecek, battaniye, su, çocuk bezi ve bebek maması gibi acil ihtiyaçların giderilmesi için yardımda bulunulurken, bu kez Adalet Bakanlığının başlatmış olduğu Kardeş Adliye uygulaması ile Eskişehir Adliyesi ile kardeş olarak belirlenen Elbistan Adliyesinde bulunan personellerin ve ailelerinin soğuk kış aylarında ısınma ihtiyacının karşılanması adına bir adet konteynır, seyyar tuvalet, dış mekan sobası, ısıtıcı ve gıda malzemeleri temin edilerek yardım aracı ile Elbistan'a gönderildi.

VARİLLER DEPREMZEDELER İÇİN SOBA HALİNE GETİRİLDİ

Deprem bölgesi Elbistan’da yaşanan soba ihtiyacı ile ilgili olarak Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleriyle Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığından temin edilen 90 adet varil Eskişehir 2 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Atölyesindeki gönüllü infaz koruma memurlarının yoğun çalışmaları sonucundan dış mekan sobası haline getirildi. İşlemleri tamamlanan sobalar da Elbistan’a gönderilmek üzere yardım aracına yüklendi. Sobalar için gereken odunların da Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden temin edileceği bildirildi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yapılan çalışmalarla yakından ilgileniyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@