Eskişehir'de sendikacılar birbirlerine girdi!

T. Çimse-İş Sendikası Eskişehir Yunus Emre Şube Başkanı Yalçın Özgür ile Kristal İş Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı arasında sözlü tartışma başladı...

GÜNDEM 11.10.2022, 00:08
Eskişehir'de sendikacılar birbirlerine girdi!

T. Çimse-İş Sendikası Eskişehir Yunus Emre Şube Başkanı Yalçın Özgür yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Kristal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Atışkan Yapı işyeri ile ilgili olarak Sendikamızın ve Konfederasyonumuzun adını ağzına alarak bir takım çirkin ve gerçek dışı açıklamalarda bulunmaktadır.

İşyerinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini uyuşmazlıkla sürdüren ve 100 günü aşan grev sürecini de çözümsüzlükle geride bırakan şube başkanı, Atışkan Yapı işçilerini açlığa ve perişanlığa sürüklemekte, beceriksiz ve basiretsiz sendikacılığının üzerini örtmek için yalana ve iftiraya başvurmaktadır.

Bizim Sendika olarak en öncelikli amacımız işin ve üretimin sürekliliğinin sağlanması ile iş barışının devamlılığıdır. İşçilerin ekmeğine kan doğramak asla bizim geleneğimiz değildir. Bu sürecin de başta çalışan emekçiler olmak üzere işyeri ve ülkemiz için hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını diliyor, Kristal-İş Sendikası şube başkanı Erdal Akyazı’yı sendikamızı karalayan, işçiye hiçbir faydası olmayacak gerçek dışı beyhude açılamalarına son vermeye davet ediyorum.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@