Eskişehir'deki sağlık kuruluşlarının binaları depreme dayanıklı mı?

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, Eskişehir'deki sağlık kuruluşlarının binalarının incelenmesini istedi

GÜNDEM 06.03.2023, 14:36
Eskişehir'deki sağlık kuruluşlarının binaları depreme dayanıklı mı?

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şube Eş Başkanı Birtürk Özkavak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Birtürk Özkavak

"Deprem ülkemizin gerçeklerinden birisidir. Yaşadığımız birçok deprem felaketlerle sonuçlanmış binlerce yurttaşımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış, evleri işyerleri yıkılmış çok ağır travmalar yaşamıştır.

Ülkemizin çok büyük bir kısmı fay hatlarıyla doludur. Ne yazık ki şehrimiz Eskişehir de bu durumdan azade değildir. Bu durumda tüm binaların yapıların gerekli dayanıklılıkta olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda sendikamız, ilimiz sınırlarındaki tüm sağlık ve sosyal hizmet kurumlarının depreme dayanıklılık durumlarının incelenmesi gerektiğinden yola çıkarak kurumlara resmi olarak sormaktadır. Ve yapılan incelemelerden sonra sorunlu binaların her türlü eksikliğinin giderilmesini ve depreme dayanıklı hale getirilmesini talep etmektedir. Bu amaçla ilgili kurum yönetimlere resmi yazıyla başvurmuştur. Sendikamız yazışmaları takip ederek kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@