Eskişehir'den deprem bölgesindeki çocuklara bayram sürprizi

Anadolu Üniversitesi'nin oluşturduğu 11. kafile bayrama özel hazırlıklarla Hatay’ın Belen İlçesine doğru yola çıktı... Çocuklar için özel bayram programı...

GÜNDEM 18.04.2023, 12:08 18.04.2023, 12:17
Eskişehir'den deprem bölgesindeki çocuklara bayram sürprizi

Anadolu Üniversitesi'nin, iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’daki vatandaşlarımız için başlattığı yardım seferberliğini sürdürüyor. Hatay'ın Belen İlçesinde kurulan Anadolu Mutfağı günlük 10.000 kişiye sıcak yemek servisi sağlarken aynı bölgede kurulan Anadolu Oyun Evi de çocukların eğitimlerine ve morallerine destek olmaya devam ediyor.

Çocuklar bayramda da unutulmadı

Anadolu Üniversitesi bayramın tüm sıcaklığını ve içtenliğini çocuklarımızın da yaşaması için yoğun bir çaba gösteriyor. Deprem yardımları kapsamında Anadolu Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin yanı sıra Eskişehirli gönüllü vatandaşlardan oluşan 11. kafile bayrama özel hazırlıklarla Hatay’ın Belen İlçesine doğru yola çıktı. Anadolu Üniversitesi desteği ile gönüllüler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda çeşitli etkinliklerle çocuklara moral olacak. Hazırlıklar kapsamında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları tarafından bölgede çocuklara özel etkinlikler düzenlenirken Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları tarafından eğitim gören öğrenciler bayramda bir de oyun sahneleyecek. Öte yandan Anadolu Üniversitesinde toplanan şeker, çikolata, kıyafet, oyuncak gibi yardımların yanı sıra kurban bağışları da bölgedeki depremzede çocuklar ve ailelerine ulaştırılıyor. Turizm Fakültesi tarafından bölgeye götürülen pamuk şeker makinesi ise bayram öncesinde ve bayramda pamuk şeker dağıtacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@