Eskişehir'e gelen depremzedelere Halk Market kucak açtı

Odunpazarı Belediyesine bağlı Halk Market aracılığı ile depremzedelerin kıyafet, gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçları karşılanıyor...

GÜNDEM 23.02.2023, 16:36
Eskişehir'e gelen depremzedelere Halk Market kucak açtı

Odunpazarı Belediyesi, 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrasında Odunpazarı’na gelen depremzedeler için deprem koordinasyon iletişim merkezi kurdu. Belediye, Halk Market aracılığı ile depremzedelerin kıyafet, gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Odunpazarı Belediyesi, deprem bölgesinden kente gelen depremzedeler için deprem koordinasyon iletişim merkezi kurdu. Deprem bölgesinden Odunpazarı’na gelen vatandaşların ihtiyaçları, Halk Market aracılığı ile karşılanıyor. Deprem koordinasyon iletişim merkezi, Odunpazarı’na gelen depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda bir ihtiyaç listesi hazırladı. Yayınlanan ihtiyaç listesinde şu ürünler yer alıyor; “Yağ, bakliyat, makarna, konserve gıdalar, salça, çay, şeker, süt, kahvaltılık gıdalar, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, diş fırçası ve diş macunu, hijyenik ped, tırnak makası, şampuan, bebek bezi (4,5,6), bebek maması (1,2,3,4 numara), biberon, bebek pişik kremi, oyuncak, el ve banyo sabunu, banyo lifi.”

'DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN VATANDAŞLARIN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ'

Deprem bölgesinden gelen vatandaşlara destek olmak isteyenler, listede yer alan ürünleri Gökmeydan Mahallesinde bulunan Halk Market’e teslim edebilir. Deprem bölgesinden Odunpazarı’na gelen vatandaşlar ise ihtiyaçları doğrultusunda 0 530 314 56 14, 0 530 314 56 31, 0 530 314 56 49 numaralı telefonları arayarak yardım talebinde bulunabilir. “Yaraları bilirlikte saracağız” diyen Halk Market yetkilileri, deprem bölgesinden gelen vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. 410 ailenin Halk Market’e başvuru yaptığını belirten yetkililer, 390 ailenin ihtiyaçlarının karşılandığını vurguladı. Geri kalan ailelere en kısa sürede ihtiyaçlarının ulaştırılacağını kaydeden yetkililer, daha çok aileye ulaşmak için yardımsever Odunpazarılılara dayanışma çağrısında bulundu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@