Eskişehir Kızılay’a Türkmenlerden önemli katkı

Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezinde gönüllü olan Irak Türkmen’i vatandaşlar, gösterdikleri yoğun çalışma ile ülke kardeşliğinin en güzel örneğini sergiliyor.

GÜNDEM 10.02.2023, 13:43
Eskişehir Kızılay’a Türkmenlerden önemli katkı

Deprem felaketinin ilk günlerinden itibaren Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezinde gönüllü olan Irak Türkmen’i vatandaşlar gösterdikleri yoğun çalışma ile ülke kardeşliğinin en güzel örneğini sergiliyor.

Kahramanmaraş merkezli ve birçok ilinde etkilendiği deprem felaketinin hemen duyulduğu andan itibaren öncü ekibiyle afet bölgesine yardım etmeye başladı. Ekip, afetzedelerin yaralarına merhem olurken, İl Merkezine başvuruda bulunan 46 gönüllü ve bu gönüllülerin içerisinde Eskişehir de yaşayan Irak Türkmen kardeşlerimizden oluşan 16 kişilik bir ekip de afet bölgesinde bulunan öncü ekibe destek olmak üzere İl merkezinden yola çıktı.

Eskişehir Kızılay İl Merkezi Başkanı Egemen Temizsoy,” Depremzedelerin ilk andan itibaren yanındayız ve yardım etmeye hız kesmeden devam edeceğiz. Burada ilk günden beri destek olan hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarını afet bölgesine ulaştırmamızda yardımcı olan yüzlerce gönüllümüzle el birliği ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra şehrimizde bulunan Irak Türkmen’i kardeşlerimiz de depremin ilk anından beri bizimle beraber cansiperane olarak çalışıyor. Bize destek veren herkese teşekkür ederiz.” diyerek gönüllüleri afet bölgesine yolcu etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@