Eskişehirlilerin emaneti depremzedelere ulaştırılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya ile Eskişehirlilerin büyük bir seferberlik örneği göstererek deprem bölgesine ulaştırmak için sağladığı yardımlar, yıkıma uğrayan şehirlerde depremzedelere ulaşmaya devam ediyor.

GÜNDEM 09.02.2023, 19:27
Eskişehirlilerin emaneti depremzedelere ulaştırılıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremle 10 ilde büyük yıkım yaşanırken, afetin ilk saatleri itibariyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı destek kampanyasında yardımsever Eskişehirlilerin katkısıyla oluşan yardımlar, TIR’larla afet bölgesine ulaşmaya devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nin başta roll ekmek, pet şişe kalabak suyu gibi insani ihtiyaçlar, araç, gereç, ekipman, arama kurtarma araçları ve uzmanlardan oluşan ekiplerle destek sağladığı afet bölgesinde, Eskişehir’den giden yardım TIR’ları da depremzedelere ulaşıyor. 

Eskişehirlilerin büyük bir seferberlik içinde Büyükşehir Belediyesi yardım toplama merkezlerine akın ettiği kampanyada tasnifi yapılan yardımlar, başta Hatay ve Gaziantep olmak üzere depremden ağır hasar alan illerde TIR’larla AFAD koordinasyonunda dağıtılıyor. 

Hatay’da AFAD koordinesinde yürütülen ve bölgeye ulaşan TIR’lar buradan yardımların dağıtılması için yönlendiriliyor. Bölgede ayrıca Eskişehir’den Hatay’a ulaşan yardım TIR’larının ve yardımların koordinasyonu için de bir daire başkanı ve uzman personellerden oluşan ekipte görev yapıyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Eskişehirlilerin desteği ile deprem bölgesindeki illere 30 TIR insani malzeme ile 14 TIR ve kamyon ekipman bölgede yerini aldı. Eskişehir’den halen yüklemesi yapılan ve yola çıkmaya devam eden insani yardımlar Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman olmak üzere depremden ağır hasar illere koordineli bir şekilde gönderilmeye devam edecek. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@