banner208

ETO'nun yardımları yola çıktı: Yeni yardımlar bekleniyor!

ETO Başkanı Metin Güler, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sebebiyle yaptığı ayni yardım çağrısına destek veren üyelere teşekkür ederek, ayni yardımların yola çıktığını ve nakdi yardım sürecinin ise devam ettiğini kaydetti.

GÜNDEM 08.02.2023, 17:49
ETO'nun yardımları yola çıktı: Yeni yardımlar bekleniyor!
banner209

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok ilde yıkıma sebep olan deprem felaketi sebebiyle oda tarafından başlatılan yardım kampanyası hakkında açıklamada bulundu. Güler, ayni yardımların Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nde toplandığını ve tasnif edildiğini belirterek, ekmek, battaniye, kışlık elbise, soba, bot, bebek bezi, hijyen malzemeleri, medikal malzeme, ilaç, konserve, kuru gıda ve bakliyat gibi malzemelerin olduğu 6 tır ve 2 kamyonun deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktığını söyledi. ETO üyelerinin yardım çağrısına kısa bir süre içinde cevap verdiğini ve Eskişehir’in dört bir yanından destek geldiğini belirten Güler, depremzede vatandaşlar için ayni yardım malzemeleri gönderen ve nakdi yardımda bulunan üyelere teşekkür etti. 

Nakdi yardım kısa süre içinde 1.3 milyon liraya ulaştı 

Odanın sürdürdüğü nakdi yardım kampanyasında tutarın kısa bir süre içinde 1.3 milyon liraya ulaştığını belirten ETO Başkanı Metin Güler, nakdi yardım kampanyasının devam ettiğini söyledi. Yaşanan deprem sebebiyle 10 şehirde binlerce evin yıkıldığını, yaşanan felaketin boyutunun çok büyük olduğunu ve milyonlarca kişiyi etkilediğini belirten ETO Başkanı Güler, bu sebeple daha çok desteğe ihtiyaç duyulacağını kaydetti. Güler, nakdi yardım kampanyasına katkı sağlamak isteyenlerin ESK.TIC.ODASI EGT.VESOS.H.VAK isimli TR 08 0001 5001 5800 7285 0044 75 nolu IBAN hesabına bağış yapabileceğini ifade etti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@