banner298

banner196

banner208

HÜDA PAR Eskişehir: Gün Birlikte Yaralarımızı Sarma Günü

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde büyük bir yıkıma neden olan depremin yaraları sarılmaya çalışılırken HÜDA PAR Eskişehir İl Başkanı Mürsel Gülsarı, birlik mesajı verdi.

banner294
GÜNDEM 13.02.2023, 17:50
HÜDA PAR Eskişehir: Gün Birlikte Yaralarımızı Sarma Günü
banner209

HÜDA PAR Eskişehir İl Başkanı Mürsel Gülsarı yaptığı açıklamada, "Depremin ilk anından itibaren Genel Merkezimiz tarafından kriz masası kuruldu. Afet Koordinasyon Merkezimiz, Genel Başkan Yardımcılarımızın Başkanlığında 12 Heyet ile Afet Bölgesinin 12 farklı bölgesinde halkımızın yanında. Sorunları tespit edip çözüm için gerekli girişimlerde bulunuyor. Bizlerde şehrimizde çalışma arkadaşlarımızla ilk günlerde toplayabildiğimiz kadar eşya, battaniye, gıda vb. ilk etapta ihtiyaç duyulan malzemeleri toplayıp Umut Kervanı ve İHH vakıfları aracılığıyla bölgeye gönderdik. İlerleyen günlerde de ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edilmesi için üye ve gönüllülerimiz arasında para toplayıp bölgede çalışan Umut Kervanı Vakfı'na ulaştırılmak üzere Eskişehir temsilciliğine teslim ettik" dedi. 

"Gün Birlikte Yaralarımızı Sarma Günü" 

HÜDA PAR Eskişehir İl Başkanı Mürsel Gülsarı açıklamanın devamında "Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz, bu süreci atlatmak kolay değil. Çok canımız yandı; on binlerce insanımız vefat etti, on binlercesi yaralandı ve şehirlerimiz harabeye döndü. Bu ağır yük ancak elbirliğiyle kaldırabilir. Acımız taze iken suçlu aramanın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Önce enkazı kaldıralım, cenazelerimizi defnedelim, yaralarımızı saralım. Gün; ayrışma, kutuplaşma, acıların üzerinden siyaset yapma günü değil. Gün; birlik olma, beraber yaraları sarma, acıları paylaşma günüdür." 

"Elimizden Geleni Yapacağız" 

HÜDA PAR Eskişehir İl Başkanı Mürsel Gülsarı, ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Gülsarı, "Milletimiz için elimizden ne gelirse daha önce de yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca afetten dolayı Eskişehir'imize gelen kardeşlerimize de çağrıda bulunuyoruz. Her türlü ihtiyacınız için bize ulaşabilirsiniz, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Allah milletimize bir daha böylesi acı günleri yaşatmasın. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@