İnsani yardım malzemeleri afetzedelere ulaştırılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, insani yardım malzemelerini afetzedelere ulaştırmaya devam ediyor...

GÜNDEM 12.02.2023, 13:54
İnsani yardım malzemeleri afetzedelere ulaştırılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı destek kampanyasında Eskişehirlilerin büyük ilgi ve desteği ile bölgeye sevk edilen insani yardım malzemeleri, afetzedelere teslim edilmeye devam ediliyor.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremle 10 ilde büyük yıkım yaşanırken, afetin ilk saatleri itibariyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı destek kampanyasında yardımsever Eskişehirlilerin katkısıyla oluşan yardımlar, TIR’larla afet bölgesine ulaştırılmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin başta roll ekmek, pet şişe kalabak suyu, gıda ve tekstil ürünleri,  çadır, ısıtıcı, kömür, odun, seyyar tuvaletler gibi insani ihtiyaçlar, araç, gereç, ekipman, arama kurtarma araçları ve uzmanlardan oluşan ekiplerle destek sağladığı afet bölgesinde, Eskişehir’den giden yardım TIR’ları da depremzedelere ulaşıyor.

AFAD koordinesinde başta Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya olmak üzere depremden ağır etkilenen illere Eskişehir’den giden insani yardım malzemeleri, görevliler tarafından vatandaşlara teslim ediliyor.

Gerek kent merkezi gerekse kırsal bölgelere ulaştırılan yardımlar konusunda belirlenen ihtiyaçlara göre destekler aralıksız sürecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@