Kazım Kurt deprem bölgesinde

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında deprem bölgesine gitti...

GÜNDEM 19.02.2023, 13:51 19.02.2023, 13:55
Kazım Kurt deprem bölgesinde

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında deprem bölgesine gitti. Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya giden Başkan Kurt, belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve deprem mağduru vatandaşlarla bir araya geldi. Geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini iletti. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde büyük hasar gören Hatay’a gitti. İlçeleri gezen Başkan Kurt’un Hatay’daki ilk durağı Antakya oldu. Ardından da Samandağ ve Defne’ye gitti. Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ve CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı’yı ziyaret eden Başkan Kurt, Eryılmaz ve Abacı’ya geçmiş olsun ve başsağlığı mesajlarını iletti. Eryılmaz ve Abacı’dan ilçenin durumu, yardımlar ve ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı.  Başkan Kurt, daha sonra Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile bir araya geldi. Defne’de görevli olan Odunpazarı Belediyesi’nin kamyon, tır ve ekskavatör kullanan personeli ile buluşarak, kolaylıklar diledi. 

TBB’NİN KOORDİNASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ 

Başkan Kurt, daha sonra Türkiye Barolar Birliği tarafından hem depremin yaralarını sarmak hem de vatandaşlara yaşadığı ve yaşayacağı hukuki süreçle ilgili bilgi vermek için Hatay’da oluşturulan koordinasyon merkezini ziyaret etti. Bu merkezde il baroları nöbetleşe görev yapıyor. Başkan Kurt’un ziyareti sırasında ise Eskişehir Barosu nöbetteydi. Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz, Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük ve diğer baro başkanları ile bir araya gelen Başkan Kurt, baro başkanları ve Küçük’e çalışmalarında başarılar diledi. Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak Türkiye Barolar Birliği ve baro başkanlarının yanında olduklarını belirterek, “Bu süreçte elimizden gelen desteği sürdüreceğiz” dedi. 

ELBİSTAN’DA VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ 

Başkan Kurt, Hatay’dan sonra Kahramanmaraş’a gitti. İkinci depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine giden Başkan Kurt, CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve

Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la birlikte deprem mağduru vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Kurt, Öztunç, Kılıç, Hakverdi ve Yavaş, bölgenin ihtiyaçlarını tespit ederek, “Dayanışma ile ayağa kalkacağız” dedi. 

MALATYA’DA DEPREM MAĞDURU VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

Başkan Kazım Kurt, Maraş’tan sonra Malatya’ya gitti. Malatya’da depremden zarar gören bölgeleri ziyaret ederek, geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini iletti. CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız ve İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Ö. Mustafa İnce ile bir araya gelen Başkan Kurt, Malatya’daki durum ve gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. 

'BU YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ'

Gittikleri her ilde büyük bir yıkımla karşılaştıklarını belirten Başkan Kurt, “Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da halkımız büyük kayıplar vermiş. Zor şartlar ve mağduriyet içindeler. Odunpazarı Belediyesi olarak hem deprem bölgesinde olan hem de bu bölgelerden Eskişehir’e gelen vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bu yaraları birlikte saracak, dayanışma ile ayağa kalkacağız. Tekrar, tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@