banner208

MHP'li Sazak konuştu: Hekimlerin sıkıntılarının farkındayız!

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

GÜNDEM 14.03.2022, 09:34
MHP'li Sazak konuştu: Hekimlerin sıkıntılarının farkındayız!
banner209

14 Mart Tıp Bayramı açıklamasında Türk doktorlarının devletin koruyucu ve kurtarıcı vazifesini hakkıyla yerine getirdiğini vurgulayan Milletvekili Sazak, “14 Mart; 1919 yılında işgal altındaki İstanbul’da Tıbbiyeli Hikmet Boran önderliğinde Türk hekimleri tarafından başlatılan milli direniş hareketinin bayramıdır” dedi.

Mesajında doktorlara “hekimlerimizin sıkıntılarının farkındayız, bu sıkıntıların çözülmesi gerektiğini düşünüyor ve yapılacak bütün iyileştirmelerin takipçisi olduğumuzu bilmenizi istiyorum diyerek seslenen MHP’li Sazak, hekimlerden bazı grupların galeyanına gelmeden doğruluk ve haklılıklarından vazgeçmemelerini rica etti.

Milletvekili Sazak mesajında “14 Mart; 1919 yılında işgal altındaki İstanbul’da Tıbbiyeli Hikmet Boran önderliğinde Türk hekimleri tarafından başlatılan milli direniş hareketinin bayramıdır. Türk hekimleri milletinin sağlığını korumanın ve iyileştirmenin yanı sıra, milletinin ve devletinin koruyucu ve kurtarıcı vazifesini de hakkıyla yerine getirmiştir. Bu memlekette 1921 senesinde Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’de her biri savaşta şehit olduğu için mezun verilememiştir. Türk hekimlerinin tarihteki rolü bugünde devam etmektedir. Milletini seven, devletine sahip çıkan ve her daim çıkacak olan hekimlere canımızda vatanımızda emanettir. Dönemin yapısı, dünyanın değişimi ve kültürün bozulmasına bağlı yaşanan sorunlarda Türk milli hareketi ve sağlık sisteminin belkemiği olan hekimlerin üzerinde oynanan oyunların farkındayız. Hekimlerimizin sıkıntılarının farkındayız, bu sıkıntıların çözülmesi gerektiğini düşünüyor ve yapılacak bütün iyileştirmelerin takipçisi olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hekimlerimizden tek ricam doğruluk ve haklılıklarını,  menfaat gruplarının manipülatif hareketleriyle savunma yanlışına düşmemeleridir. Hekimler kıymetlidir, Türk hekimleri daha da kıymetlidir. Onları kıymetli kılan her şey tarihle sabittir” ifadelerine yer verdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
20
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@