Odunpazarı'nda görevli kadınlar 8 Mart'ta çalışmayacaklar!

Odunpazarı Belediyesi bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarına tatil ilan etti.

GÜNDEM 07.03.2023, 16:38
Odunpazarı'nda görevli kadınlar 8 Mart'ta çalışmayacaklar!

Odunpazarı Belediyesi bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarına tatil ilan etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un özel izni ile bu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de Odunpazarı Belediyesi’nin kadın çalışanları tam gün izinli olacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Kadın emeğinin günü. Üzülerek söylüyorum ki; toplumumuzda kadının emeği görünmüyor. Kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Alınmayan önlemler, yeterli olmayan cezalar nedeniyle şiddet, tecavüz, taciz artarak devam ediyor. Bu tabloyu kabul edemiyoruz. Kadın arkadaşlarımız için bir şeyler yapmak istedik ve 2023 yılı 8 Mart’ını onlar için tatil ilan ettik. Her 8 Mart’ta olduğu gibi bu 8 Mart da kadın çalışma arkadaşlarımız izinli olacak. Kadın arkadaşlarımız da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm bu sorunların aşılmasında bir kutlama değil, mücadele günü olduğunu unutmasınlar. 8 Mart’ın tüm dünya kadınlarına eşit haklar ve özgürlükler getirmesi dileğiyle” dedi.

Kendilerini özel hissettiklerini belirten Odunpazarı Belediyesi kadın işçileri, “Çok düşünceli bir hareket. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@