banner208

Odunpazarlılardan deprem için büyük dayanışma

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yardım toplama merkezine dönüştürülen Mehmet Terzi Kapalı Spor Salonunda yürütülen çalışmaları inceledi.

GÜNDEM 09.02.2023, 18:20
Odunpazarlılardan deprem için büyük dayanışma
banner209

10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan destek kampanyası, Eskişehirlilerin desteğiyle depremin 4’üncü gününde de devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binası, Halk Merkezleri ve Gençlik Merkezlerinde artık yardım malzemeleri toplanmıyor. Yeni ve kullanılabilir durumdaki çocuk, kadın ve erkek kıyafet, bot, mont gibi yardımlar Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan Halk Market, diğer yardım malzemeleri ise Yenikent Mahallesinde bulunan Mehmet Terzi Kapalı Spor Salonunda toplanıyor. Sabah 9.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşen çalışmalarda, Mehmet Terzi Kapalı Spor Salonuna getirilen yardım malzemeleri insan zinciri oluşturularak, spor salonunun sahasına taşınıyor. Saha içinde tasnif edilen malzemeler, türlerine ayrılarak paketleniyor. Ardından da oluşturulan insan zinciri ile bu paketler tırlara taşınıyor. 

GÖREVLİLERE VE GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ 

Yardım kampanyası ile yakından ilgilenen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yardım çalışmalarını yerinde görmek ve kampanyaya destek veren Eskişehirlilere teşekkür etmek için Mehmet Terzi Spor Kapalı Salonu’na gitti. Kısa sürede önemli miktarda yardımın afet bölgesine gönderildiğini belirten Başkan Kurt, halen gönderimlerin devam ettiğini söyledi. Belediye görevlileri ve gönüllülere teşekkür eden Başkan Kurt, deprem bölgesinden gelen ihtiyaç talepleri doğrultusunda tüm güçleriyle afet bölgesine destek verdiklerini dile getirdi. Başkan Kurt, Odunpazarılıların büyük dayanışması ile yaraları sarmaya devam edeceklerini söyledi. 

DEPREM BÖLGESİNE 17 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ 

Vatandaşların ulaştırdığı ve Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanan erzak, ihtiyaç malzemeleri ve ekipmandan oluşan 4 tır daha deprem bölgesine doğru yola çıktı. Yardım kampanyası kapsamında deprem bölgesine toplam 17 tır gönderildi. 

Diğer taraftan Odunpazarı Belediyesi Zabıta Ekibinden gönüllü 10 kişi, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi OBAK’a destek olmak için Hatay’a gitti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@