banner208

Özel Çağdaş okullarından flaş 'başörtü' açıklaması!

Özel Çağdaş Okulları'nın başı kapalı bir depremzedenin kaydını almadığı iddia edilmişti. Okul yönetimi iddiayı yalanlayarak yargıyı işaret etti...

GÜNDEM 23.03.2023, 17:19
Özel Çağdaş okullarından flaş 'başörtü' açıklaması!
banner209

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, Özel Çağdaş Okulları'nın başı kapalı bir depremzedenin kaydını almadığı iddia etmişti.

Söz konusu iddiayı yalanlayan ve adli soruşturmanın sürdüğünün altını çizen okul yönetimi, şu ifadelere yer verdi:

"Çağdaş Okulları olarak, okulumuzu ve bağlı olduğumuz kuruluşu hedef alan, depremzede bir öğrencinin kılık kıyafetinden dolayı okulumuza kaydının alınmadığı iddiası, basına yansıtıldığı şekli ile farklı bir siyasi amaç gütmekte olup doğru bir iddia da değildir.

Bu konuyla ilgili olarak başlatılan adli ve idari soruşturma sonucunda gerçek ortaya çıkacaktır. Bilinmelidir ki okulumuzda son depremden etkilenen 26 ailenin çocuğu ücretsiz okutulmakta olup, yeni çocukların başvuruları da halen devam etmektedir.

Henüz soruşturma sürecinde olan bu konu hakkında kamuoyunda maksatlı ve abartılı bir şekilde yapılan, her türlü karalayıcı yorum ve haberler konusunda, tüm hukuki yollara başvuru haklarımızın saklı tutulduğunu kamuoyuna hatırlatmak isteriz.

Özel Çağdaş Okulları olarak, kurulduğu günden bu yana, farklı siyasi görüşlere sahip ailelerin çocuklarını içinde barındıran, her türlü siyasetten uzak bir eğitim kurumuyuz ve böyle olmaya da devam edeceğiz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@