banner208

"Şehitlerimiz ve gazilerimiz milletimizin gönlünde taht kurmuşlardır"

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner294
GÜNDEM 19.09.2022, 14:12 19.09.2022, 14:18
"Şehitlerimiz ve gazilerimiz milletimizin gönlünde taht kurmuşlardır"
banner209

Rektör Çolak, mesajında şu ifadelere yer verdi:  

"Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül gününü her yıl "Gaziler Günü" olarak kutluyoruz. 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz kahramanlık, cesaret ve fedakârlığın sembolleri olarak milletimizin gönlünde taht kurmuşlardır. Bizler bugün vatanımızın ve milletimizin güvenliği ve ülkemizdeki huzur ve güven ortamının korunması uğruna hayatlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin büyük özverileri sayesinde geleceğe güvenle bakabiliyoruz. 

Millet olarak şehit ve gazilerimize karşı en başta gelen görevimiz, onların canları pahasına bize bıraktığı emanetler olan vatanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gurur duyduğumuz kahraman gazilerimize hak ettikleri imkânları sağlamak ve yaşadıkları sorunları çözmek de millet olarak görevimizdir. 

Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan gazilerimizin de Gaziler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
24
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@